Na prvý pohľad 200 ročná chatrč: Neuveríš ale, ČO sa ukrýva za dverami!

Stará, ľudová múdrosť hovorí, že by sme nikdy nemali súdiť knihu podľa obalu a po tom, čo vám ukážeme dnes, sa s týmto porekladom na 100 % stotožníte. Chalúpka, ktorú vidíte na obrázku síce na prvý pohľad vyzerá, ako staručká, 200 ročná chatrč, ale POZOR! Nie je všetko tak, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať!

 

Sataré obydlie si do parády zobral šikovný architekt menom Buchner Bründler a chalupa tak prešla masívnou rekonštrukciou. Bründler síce zachoval pôvodné murivo a vzhľad chalúpky, no vnútro vystlal mohutným betónovým plášťom, čo mu umožnilo vdýchnuť domu nový život.

 

Každá betónová doska bola do domu vnesená samostatne, pribudla aj nová nevšedná vaňa, ktorú Bründler nechal zapustiť priamo do podlahy. Domček bol navyše vybavený čisto prírodnými materiálmi, ktoré mu pomohli zachovať kúzlo jeho doby. Spojením všetkých faktorov sa architektovi podarilo zahrať prím a vytvoriť v skutku jedinečné a originálne bývanie.  Dosť bolo rečí, poďte si spoločne s nami vychutnať nevšednú prehliadku starého obydli, ktoré vám doslova vyrazí dych…

200 ročná chatrč:

Zdroj/Foto: archfly.com, youtube