Na čo slúžia výložky na ramenách? Informácia, ktorá vám skvalitní život!

Nedávno sme vám vysvetlili načo vlastne slúžia drobné nity či malé vrecko na rifliach a dnes sa budeme odevom venovať opäť. Malá výložka na ramenách búnd či kabátov, ktorá je uchytená gombíkom sa po prvýkrát začala objavovať na vojenských odevoch, no praktické využitie má aj v bežnom, civilnom živote!

 

Len málokto dnes tuší na čo táto vychytávka vlastne slúži, no verte, že táto zabudnutá informácia má potenciál výrazne zvýšiť kvalitu vášho života. Informáciu do širšieho povedomia verejnosti opäť dostala žena menom Francheska Horsburgh, ktorá svoj objav zdieľala na sociálnej sieti Twitter:

“Trvalo mi 18 rokov, kým som prišla na to, že tie divné gombíky na ramenách kabátov, sú tam preto, aby vám udržali kabelku na mieste!” Jej “objav” sa okamžite začal internetom šíriť ako mor, vyslúžil si tisíce zdieľaní a tak sa zdá, že ľudia o funkcii tejto vychytávky skutočne netušili.

Ako sme spomínali hneď v úvode článku, tieto výložky sa pôvodne objavovali na vojenských tunikách či uniformách, pričom boli určené na držanie batohov, obalov na strelivo alebo bajonety. Často sa na nich objavovali aj odznaky hodnosti.

Zdroj/Foto: KULTmagazin.sk, Twitter