Muž ponúkol 100 000 dolárov za dôkaz, že Zem nie je plochá: Teraz to trpko ľutuje!

Zaritý fanúšik teórie o plochej zemi Logan Paul si najprv urobil zodpovedný výskum, napozeral desiatky dokumentov na youtube a potom sa rozhodol konať. Jeho presvedčenie o tom, že Zem je naozaj plochá a všetci navôkol nás klamú bolo také silné, že ponúkol rovných 100 000 dolárov komukoľvek, kto mu ukáže jasný dôkaz o tom, že zemeguľa je naozaj guľa!

 

Existuje samozrejme množstvo vesmírnych fotografií a matematických výpočtov, ktoré nájdete už v učebniciach stredných škôl, no všetky tieto dôkazy považoval Logan za podvrh a požadoval dôkaz explicitný a jasný. Na svoj youtubový kanál teda zavesil vízvu, ktorá znela takto: Ponúkam rovných 100 000 dolárov komukoľvek, kto mi bude schopný na obyčajnej letovej mape ukázať, ako sa dá z bodu A dostať do bodu B a z bodu B zase do bodu C predtým, ako sa lietadlo vráti späť domov do prvého bodu.

Logan chcel vidieť, či je možné preletieť všetky časti trasy s rovnakou vzdialenosťou a pri zmene smeru využívať iba 90-stupňové uhly. Úloha v skutku záludná, pretože, ak by bola naša Zem skutočne plochá, tak by niečo také skrátka nebolo nemožné.

dôkazy o plochej zemi

plocha zem

Netrvalo dlho a milého Logana kontaktoval youtuber, ktorý jeho výzvu splnil priam dokonale. Vo svojom videu Loganovi veľmi detailne vysvetlil, ako sa možno k výsledku dopracovať. Každá časť trasy meria presne 5 401 námorných míľ, a tak vyzval fanúšika plochej Zeme, aby mu peniaze rovno zaslal na účet.

Nuž… hovorí sa, že topiaci sa aj stebla chytá a tak zdesený Logan vytiahol posledný, zúfalý argument. Odvolal sa na to, že youtuber splnil jeho zadanie za pomoci moderných, elektronických letových máp, ktoré sú bezpochyby podvrhom NASA a vyzval youtubera, aby svoju prácu zopakoval za pomoci starých, reálnych, letových mapiek. Oscar Wilde kedysi povedal – V živote sú len dve tragédie: Keď nedostaneme to čo chceme a keď to dostaneme…

dokazy placha zem

Zemeguľa

Youtuber si vytlacil staré letové mapky, zhotovil guľatú konštrukciu na ktoré mapy upevnil a podrobne, veľmi detailne Loganovi celý prepočet znovu vysvetlil. Mladý youtuber sa však peňazí zrejme nikdy nedočká nakoľko Logan sa odmlčal a sľúbenú sumu stoj čo stoj odmieta vyplatiť… Na záver ešte prikladáme videá mladého youtubera, ale aj vysvetlenie PREČO ZEM NEMôŽE BYŤ PLOCHÁ v češtine.

PS: Keďže konšpiračné teorie vyvraciame veľmi radi prikladáme vám aj odkaz na náš článok v ktorom sa dozviete AKO TO BOLO S PRISTÁTIM NA MESIACI! 

Loganova výzva:

Youtuber Wolfie6020 a jeho vysvetlenie na moderných elektromapách:

Youtuber Wolfie6020 a jeho vysvetlenie na starých letových mapkách:

Prečo zem nemôže byť plochá – vysvetlenie v češtine:


Zdroj/Foto: youtube