Mladík, ktorý popieral holokaust natočil video: Na svojom názore trvá!

Len minuly týždeň otriaslo slovenským internetom video na ktorom bývalý gymnazista a sympatizant strany ĽSNS Adam, na prednáške Zabudnuté Slovensko bojujúca proti extrémistom otvorene popieral holokaust a to navyše pred očami Evy Mosnákovej, ktorá ho sama prežila! Bezprostredne po odvysielaní videa, sa na hlavu študenta zosypala obrovská vlna kritiky a tak sa Adam rozhodol reagovať!

 

Zostrihanú časť videa, ktoré tak veľmi Slovákov rozhorčilo na internete zverejni Pavel Sibyla, toho času šéf nadácie Zastavme korupciu, ktorý medzitým vstúpil do politickej strany Progresívne Slovensko. Video Sibyla následne z internetu stihol, lebo ako sám tvrdí ani len nečakal, aká kritika sa na študenta znesie.

Vtedajší gymnazista Adam v inkriminovanom videu tvrdí, že sa žiaden holokaust nikdy nekonal a milióny židov sa po vojne skrátka presťahovali do okolitých krajín či do Izraela.

Adam dnes argumentuje tým, že pôvodne zverejnené bolo zostrihané a vytrhnuté z kontextu a tak kritiku, ktorá sa zosypala na jeho hlavu považuje za neoprávnenú. Hoci pôvodné video zostrihané naozaj bolo,  zdá sa, že Adam svoje názory nezmenil a dokonca sa rozhodol natočiť celkom nové reakčné video v ktorom svoje pôvodné stanovisko ozrejmil.

Adam v približne sedem minútovej nahrávke vysvetľuje, že danej prednášky s názvom Zabudnuté Slovensko bojujúca proti extrémistom sa zúčastnil povinne ako študent.

Súčasťou prednášky bol aj dokument o holokauste, pričom Adam na otázku či neverí na holokaust odpovedal áno. Z video-záznamu vyplýva, že Adam vníma veci nasledovne:

Nepopiera síce, že židia či rómovia v koncentračných táboroch v područí nacistického Nemecka skutočne umierali, no domnieva sa, že sa tak dialo na následky podvýživy či chorôb. Plynové komory a cielené vyhladzovanie, tak ako ho prezentujú dejiny sa mu nezdá byť pravdepodobné.

Vo svojich názoroch sa mladík opiera o knihu od nemeckého autora Germara Rudolfa – Holokaust pod lupou. Paradoxne bol však práve tento autor v Nemecku viackrát trestne stíhaný a dokonca odsúdený na trest odňatia slobody za podnecovanie rasového násilia a znevažovanie mŕtvych….

Je smutné, že len 70 rokov po vojne sa objavujú mladí ľudia, ktorí spochybňujú historické udalosti, ktorých výsledkom bolo minimálne 6 000 000 mŕtvych židov, cigánov či príslušníkov iných etnických skupín.

Celkovo si druhá svetová vojna vyžiadala takmer 60 miliónov obetí. Čo dodať na záver? Článok ukončíme slovami klasika: Hneď, ako ľudia zabudnú na túto vojnu, príde ďalšia…

Zdroj/Foto: facebook, youtube, wikipedia.org