Miliardár daruje na opravu Notre-Dame až 200 miliónov: Prispieť sa rozhodol aj Kiska!

Včera krátko po 19-tej hodine zasiahol ikonu paríža, legendami opradený Chrám Matky Božej, Notre-Dame ničivý požiar, ktorý sa nedarilo dostať pod kontrolu celé hodiny. Dnes v ranných hodinách sa napokon podarilo oheň uhasiť no prvé zábery vyhoretého chrámu doslova trhajú srdce – zábery nájdete tu!

 

Na požiar, ktorý stal pre francúzov celonárodnou tragédiou reagoval aj tamojší prezident Emanuel Macron, ktorý sa rozhodol vyhlásiť celonárodnú zbierku na jeho obnovu. Medzi prvými, kto prisľúbil pomoc bol francúzsky miliardár François Pinault, ktorý na rekonštrukciu katedrály prisľúbil prispieť priam astronomickou čiastkou 100 miliónov eur.

Pohľad na zničený chrám však nenechal chladným, ani jeho miliardárskeho kolegu Bernarda Arnaulta (podnikateľ stojí za značkami, ako Louis Vuitton či Givenchy) ktorý sa rozhodol sumu dvojnásobiť a na obnovu Notre-Dame plánuje prispieť sumou 200 miliónov eur!

V posledných hodinách na parížsku kultúrnu tragédiu reagoval aj náš dosluhujúci prezident Andrej Kuska, ktorý je podľa vlastých slov pripravený pridať sa k národnej zbierke a prispieť tak na opravu jedného z najkrajších gotických chrámov na svete.

Andrej Kuska Notre-Dame

Notre-Dame v plameňoch:

Zdroj/Foto: youtube, facebook, wikipedia