Matrix sa dočká pokračovania: Kedy uvidíme štvrtý diel v kinách?

Kultové americké scifi Matrix z roku 1999 sa dodnes radí medzi klenoty daného žánru a hoci pokračovania Reloaded a Revolution oproti prvej snímke mierne strácali dych, stále sa jedná o veľmi kvalitné filmy. Od poslednej klapky dnes už legendárneho Matrixu ubehlo ubehlo 16 rokov, no vyzerá to tak, že fanúšikovia sa konečne dočkajú pokračovania!

 

Informáciu o pokračovaní Matrixu priniesol Chad Stahelski (režisér Johna Wicka) ktorý oznámil, že začína pracovať na štvrtom diely a dodal, že s prvými prácami začali už aj Sestry Wachowské (v minulosti bratia). Či sa Wachovské chytia aj režisérskej stoličky v tejto chvíli nie je známe, no informácia o pokračovaní kultového scifi je zdá sa oficiálne potvrdená:

Som neuveriteľne šťastný, že Wachowské nielen že pracujú na Matrixe, ale rozširujú to, čo všetci milujeme – vyjadril sa na margo celého projektu režisér pre movies.yahoo.com.

Po zverejnení šokujúcej informácie opätovne priviesť k životu sériu, ktorú sme všetci dlhých 16 rokov považovali za uzavretú, prirodzene vyvstáva otázka či sa hlavnej role opäť zhostí Keanu Reeves, ktorý je s Matrixom neodmysliteľne spätý. Ten sa však k myšlienke oživenia sveta Matrixu vyjadril pozitívne a tak je všetko zdá sa na dobrej ceste.

matrix 4

Pravda… malý háčik je v tom, že Neo na konci trilógie umiera, no na návraty a oživovanie hlavných postáv sme si v posledných rokoch akosi zvykli, takže sa podobná situácia môže zopakovať aj vo svete Matrixu.

Kedy si budeme mať možnosť nový Matrix vychutnať na strieborných plátnach je pre túto chvíľu stále otázne, no jedno je isté: Matrix 4 bude a poďla kuloárnych informácií jeho premiéra vôbec nie je tak ďaleko, ako sme si mysleli…

Matrix – prvé stretnutie Nea s Morpheusom:

Neo vs. Smith – bojová scéna:

Zdroj/Foto: Twitter, youtube