Marlboro investuje 1,8 miliardy dolárov do marihuany: Čakajú nás “zelené” Marlborky?

Spoločnosť Altria, ktorá je vlastníkom legendárnej značky cigariet Marlboro sa v poslednom čase zmieta v poriadnych problémoch. Jej akcie tohoto roku klesli o 25 % a zdá sa, že časy, kedy boli cigarety skvelým biznisom sa pomaly stávajú minulosťou. Snáď práve preto sa Altria rozhodla investovať do marihuanovej spoločnosti Cronos Grozp a na trhu sa tak možno čoskoro objavia “zelené” Marlborky!

 

Záujem o produkty z marihuany v posledných rokoch stúpa priam geometrickým radom. Zelená rastlinka bola v ostatnom čase legalizovaná v Amerike, Kanade a najnovšie tento krok zvažuje aj Luxembursko, čoby prvý štát EU. Všetko nasvedčuje tomu, že marihuana bude postupom času dekriminalizovaná takmer po celom svete a práve tu vidí ohromnú investičnú príležitosť aj spoločnosť Altria.

Altria momentálne investovala do marihuanovej firmy Cronos Grozp astronomických 1,8 miliardy dolárov čím získala 45 % podiel na spoločnosti. Vedúci pracovníci sekcie Marlboro sa dokonca sa nechali počuť, že marihuanový biznis považujú za výbornú príležitosť k rozšíreniu svojho sortimentu a sú pripravení spustiť výrobu pri najbližšej vlne legalizácie zelenej drogy…

marlboro marihuana

Marlboro – marihuana

Zdroj/Foto: CNN.com, depositphotos.com, pixabay