Mapa kriminality na Slovensku: Ktoré mesto je najnebezpečnejšie na Slovensku?

Len včera sa vedenie policajného zboru pochválilo údajne najlepšie číslami v histórii Slovenskej republiky. Kriminalita počas minulého roka neustále klesala, pričom počet objasnených trestných činov stúpa. Podľa dostupných informácií na Slovensku výrazne ubudol počet násilných, majetkových ale aj ekonomických trestných činov!

 

Zdá sa, že napriek stále nevyšetrenej vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej kriminalita na Slovensku výrazne klesla. Mimochodom, pred pár dňami sme vám  priniesli autentickú nahrávku telefonického rozhovoru medzi Kuciakom a Kočnerom z ktorej doslova behal mráz po chrbte – vypočuť si ju môžete tu!

Vráťme sa však k súčasnej miere kriminality na Slovensku. Slovenskej polícií sa počas uplynulého roka podarilo vyriešiť historicky najviac trestných činov od vzniku našej republiky.

Objasnenosť zločinov dosiahla mieru 60,6%, pričom polícia v lani zaevidovala celkovo 61 392 trestných činov. Okresom s bezkonkurenčne s najväčšou mierou kriminality sa stalo centrum nášho hlavného mesta – Bratislavy.

 

Bratislava nemá konkurenciu:

Na 1000 obyvateľov bratislavského starého mesta pripadlo až 40,2 trestných činov. Paradoxne sa pritom jedná o územne najmenší okres, no nutno dodať, že práve tu sa vyskytuje aj najväčšia koncetrácia obyvateľov a turistov.

Na úplne opačnom konci pomysleného rebríčka kriminality sa ocitol okres Bánovce nad Bebravou, kde z policajných štatistík vychádzajú len 3 trestné činy na 1000 obyvateľov. Smutným mementom, nie veľmi dobrej situácie však ostáva fakt,  že hoci sa miera kriminality na Slovensku znižuje, tak aj v roku 2018 policajti zaevidovali 67 vrážd a z toho 22 úkladných vrážd.

Na záver ešte dodáme, že najvyššiu objasnenosť trestných činov dosiahol Prešovský kraj, za ktorým nasledovali Žilinský a Banskobystrický kraj. To je z detailov všetko, poďte sa teraz spoločne s nami pozrieť na mapu kriminality na Slovensku, ktorú zostavil portál cas.sk

Mapa kriminality na Slovensku – (ifonografika Nového času)

Bonus – Trailer slovenskej polície:

Zdroj/Foto: Polícia SR, facebook, depositphotos.com, ifonografika Nového času, cas.sk,