Majetok Zuzany Čaputovej odhalený: Čo všetko vlastní liberálna kandidátka?

Podľa predvolebných prieskumov agentúr AKO či Focus je práve Zuzana Čaputová najhorúcejšou kandidátkou na post hlavy štátu. Azda najaktuálnejší prieskum agentúry AKO, ktorý sa uskutočnil na skromnej vzorke 800 obyvateľov ukázal, že Čaputová by získala 59,2 percenta hlasov, za ňou by sa umiestnil Šefčovič s 16,7 percentami a na treťom mieste sa s 11,4 percentami drží Štefan Harabin.

 

Keďže Zuzana Čaputová sa v predvolebných prieskumoch pravidelne umiestňuje veľmi vysoko niet sa čomu čudovať, že ľudí zaujímajú aj jej majetkové pomery. Na jej daňové priznania sa preto rozhodla bližšie pozrieť aj nezisková organizácia Transparency International.

Podľa oficiálnych zistení Zuzana Čaputová vlastní jeden z dvoch bytov nachádzajúcich sa v rodinnom dome. Ako majiteľka tejto nehnuteľnosti je vedená od roku 2018, pričom zaplatiť za ňu mala 148 500 eur.

Byt v ktorom žije v súčasnosti aj so svojimi dvoma dcérami, mal byť financovaný z hypotekárneho úveru o hodnote 98 845 eur.Podľa ďalších informácií mala Čaputová ešte v roku 2014 vo verejnej súťaži vydražiť chatu v oblasti Slnečné údolie za ktorú zaplatila 55 500 eur.

Ďalej je tu prezidetnská kampaň, ktorá stála rovných 458 838 eur, pričom podorbný prehľad čerpania finančných prostriedkov nájdete na jej transparentnom účte na ktorom sa momentálne nachádza čiastka 53 594 eur. V závere správy Transparency International sa uvádza, že Čaputová má najprehľadnejšiu kampaň.

PS: Ak by vás zaujímali ostré rozhovory medzi populárnym modetátorom Matejom Sajfom Cifrom a Mariánom Kotlebom či Štefanom Harabinom, určite si pozrite naše staršie články: Sajfa vs. Harabin / Sajfa vs. Kotleba.

Debata prezidentských kandidátov:

Zdroj/Foto: transparency.sk, facebook – Zuzana Čaputová, youtube