Má vaše auto pri kontrolke paliva túto šípku? Ak áno, ste šťastný človek!

Len prednedávnom sme vám priniesli článok, v ktorom nájdete kompletný rozpis automobilových kontroliek, ako aj popis toho, čo sa vám vaše auto vlastne snaží povedať – článok nádete tu – a dnes budeme v automobilovej tématike pokračovať. Pozrieme sa totiž na vychytávku, ktorá roztržitým šoférom poriadne uľahčí život!

 

Automobilky sa doslova predháňajú v rôzdnych technologických vylepšeniach, ktoré nás majú ohúriť a uľahčiť nám samotné šoférovanie. Viete však, čo znamená ikonka znázornená v titulnom obrázku dnešného článku?

Jedná sa o jednoduchú ikonu, ktorá má vodičovi napovedať na ktorej strane automobilu je umiestnená palivová nádrž, čo vám výrazne uľahčí rozhodovanie o tom ku ktorému stojanu sa na čerpacej stanici postavíte. Mimochodom, ak by vás zaujímalo, koľko stáli autá v Československu dávame do pozornosti cenník spoločnosti Mototechna z roku 1977 – cenník nájdete tu!

Nuž a do tretice pre skutočných automobilových odvážlivcov prinášame cenník nových poplatokov za parkovanie v Bratislave či prehľad 10 prísnych zmien, ktoré začnú platiť na slovenských cestách už od júla tohoto roku.

kontrolka nadrz

Zdroj/Foto: youtube