Ľudská civilizácia by mohla zaniknúť do roku 2050: Štúdia tvrdí, že nás zabijú…

V poslednom čase médiami čoraz viac rezonujú slová, ako udržateľná móda, recyklácia plastov, ktorú má podporiť napríklad systém vratných plastových fľašiek či plechoviek a možno ste počuli aj o novovzniknutých prevádzka s tzv. čapovanou drogériou. Na prvý pohľad to možno vyzerá, ako otázka moderných trendov či marketingu, no vedzte, že za všetkým je oveľa viac…

 

S budúcnosťou našej civilizácie to totiž vôbec nevzerá ružovo, pričom nová vedetská štúdia má za to, že ľudstvo by na tejto planéte mohlo skončiť už do roku 2050. Analýza predpokladá, že pokiaľ sa v najbližších rokoch nezahája skutočne drastické opatrenia, klimatické zmeny na našej planéte nám prinesú skazu vo forme návaloch tepla a klabsu celého ekosystému.

Azda najväčším problémom by malo byť neustále ohrievanie planéty, pričom za najbližších 30 rokov by sa teplota na Zemi mala v priemere zvýšiť o tri stupne Celzia.

Na prvé počutie to možno neznie, ako katastrofa, no faktom je, že takéto ohriatie ovzdušia by mohlo mať za následok kolaps ekosystému vrátane devastácie koralových bariér, Amazonského pralesa a Arktídy.

koniec sveta 2050

Za danných podmienok by svet začal trpieť ničivými požiarmi, prudkými návalmi tepla a následnými suchami, ktoré by výrazne ohrozili naše poľnohospodárstvo.

Najväčšie rieky by začali vysychať a poďla tých nejhorších možných odhadov by sa viac, ako 50 % populácie mohlo ocitnúť v zónach, ktoré budú mať aspoň 20 dní v roku, kedy budú v dôsledkoch extrémneho tepla takmer neobývateľné…

Zdroj/Foto: sciencalert.com, pnas.org, wixstatic.com, pixabay.com, depositphotos.com