Lietadlo sa zrútilo do mora: Posádka si namiesto paniky začala fotiť selfie!

K pomerne bizarnej letovej havárii prišlo pred pár dňami nad hladinou Pacifiku, kam sa zrútilo malé civilné lietadlo na čele s pilotom Davidom Leshom. Nehodu chválu Bohu všetci členovia posádky prežili, no o to zarážajúcejšie bolo ich správanie bezprostredne po páde lietadla!

 

Po krátkom lete nad Pacifikom v oblasti Half Moon Bay začali malému lietadlu Beechcraft Bonanza zlyhávať motory, pričom sa krátko po vyslaní núdzového signálu so svojim strojom zrútil do oceánu. Podľa výpovedí pilota dopad na hladinu vody nebol príliš tvrdý, posádke sa podarilo otvoriť dvere a z lietadla povyskakovať.

Lietadlo následne kleslo ku dnu po stova pol minúte, no ako sa zdá stroskotancov tento zážitok nijako nedeprimoval. Hoci sa nachádzali v hlbokej chladnej vode obklopení medúzami a dokonca veľrybami celú situáciu zvládali veľmi dobre a dokonca s úsmevom na perách vytiahli telefóny na ktoré si fotili selfiečka a nahrávali videá.

Trvalo približne 40 minút, kým skupinku stroskotaných pasažierov prišli z vody vytiahnuť záchranné zložky. Posádka havarovaného lietadla mala totiž obrovské šťastie a tesne za nimi letelo ďalšie malé lietadlo, ktorého pilot priebeh celej nehody zaregistroval.

Video:

Zdroj/Foto: Twitter, youtube