Kam zmizol ČUMIL? Za všetko môžu vandali!

Legendárnu, bronzovú sochu Čumila osadili na rohu Panskej ulice a Rýbarskej brány v Bratislave presne 26. júla 1997 a od vtedy sa stala priamo ikonou nášho hlavného mesta. Napriek tomu, že na svojom mieste ostala neporušená celých 21 rokov dnes je preč a za všetko môžu vandali!

 

Sochu Čumila v Bratislave počas uplynulého víkendu dočasne demontovali po tom, čo sa zistilo, že s ňou niekto manipuloval. Ide pri tom už o druhý prípad otrasného vandalizmu v centre Bratislavy, ktorý sa odohral počas tohoto roka. Ešte začiatkom septembra vandali vypáčili sochu napoleonského vojaka na Hlavnom námestí a zdá sa, že spolu s počtom turistov v našom hlavnom meste rastie aj počet podobných výtržností s škôd.

Čumil zmizol

Socha Čumil

Čo sa stalo s Čumilom?

Bratislavská mestská polícia mala pri jednej z pravidelných obhliadok zistiť, že sa so sochou Čumila manipulovalo a údajne sa niekto pokúšal vytrhnúť. S ohľadom na tento fakt a predovšetkým, aby sa predišlo ďalším škodám sa kompetentné úrady rozhodli sochu dočasne domontovať, vykonať opravy a servis jej ukotvenia.

Zamestnanci mestskej časti Staré mesto nakoniec občanov ubezpečili, že sa nemusia obávať a socha sa čoskoro vráti na svoje miesto. Dúfajme teda, že tento incident bol posledný a vandali nebudú naďalej devastovať kultúrne pamiatky nášho krásneho, hlavného mesta Bratislavy.

Zdroj/Foto: flickr.com, interez.sk