Kuffa sa vyjadril k voľbám: To nesmie byť len diplomat, ale buldozér, čo s radlicou vytlačí ten liberálny hnoj!

Tretieho marca predniesol katolícky kňaz Marian Kuffa kázeň počas sv. omše v obci Čerín, kde rozprával o ľudskej morálke, no ako to už u neho býva zvykom, vyjadril sa aj k súčastnej politickej situácií a blížiacim sa voľbám. Tentokrát bola jeho kázeň mimoriadne priama čím nepochybne opäť polarizoval mnohých veriacich ale i neveriacich Slovákov a v podstate nadviazal na slová katolíckeho arcibiskupa, ktorý nedávno podrobil ostrej kritike Zuzanu Čaputovú.

 

Kuffa sa už v minulosti pomerne nelichotivo vyjadril na úrad súčasného prizidenta, otvorene kritizoval slovenské školstvo a ani tentokrát si nedával servítku pred ústa.

Slovenský kňaz je známy svojimi vyhranenými postojmi, pričom často kritizuje súčasnú morálku, až prehnane liberálne postoje spoločnosti či ideológiu gender (rodová rovnosť):

Koľko je takých liberálnych našich bratov a sestier? Pozrie si výplod nafúkaného pyšného tvorstva v 21. storočí Nie Boh povie, či ty budeš muž, alebo žen, to ja nafúkanec liberálny genderista poviem: Budeš to, čo sa cítiš – Pekná hlúposť…

Hoci sa Kuffa na adresu liberálov či LGBT komunity často vyjadruje nalichotivo, jedným dychom dodáva, že nikoho neodsudzuje a je ochotný pomôcť komukoľvek, kto to potrebuje: Nenávidím Hriech, no milujem hriešnika – zvykne s obľubou hovorievať kontroverzný farár.

Vráťme sa však k téme volieb. Kuffa sa totiž priamo vyjadril aj k aktuálnym kandidátom na prezidenta: Žiadna ideológia gender. Von s genderom! To nesmie byť len diplomat, ale buldozér, čo sa otočí a radlicou a vytlačí ten hnoj liberálny. Von zo Slovenska, my toto nechceme!

Nuž zdá sa, že naša vlasť sa za posledné roky ocitla niekde na križovatke prudko liberálnych a výhradne konzervatývnych postojov. Podobne aj na kázeň Mariána Kuffu reagujú Slováci rozporuplne. Kým jedna skupina mu dáva za pravdu a s jeho výrokmi sa plne stotožňuje, tá druhá má úplne opačný pohľad na vec. Nepochybne bude teda veľmi zaujímavé sledovať ako dopadnú prezidentské a neskôr parlamentné voľby…

Marián Kuffa – kázeň k voľbám:

Zdroj/Foto: youtube, misiefilmom.sk