Kuffa priznal, koho bude voliť a vyjadril sa k biskupovi, ktorý kritizoval Čaputovú!

Len pred pár dňami poslal poćas svojej kázne populárny farár Marián Kuffa odkaz Marošovi Šefčovičovi a na svojej poslednej kázni sa k blížiacim voľbám vyjadril opäť. Priznal to, koho má v pláne voliť a vyjadril sa aj na adresu biskupa, ktorý vyhlásil, že propagácia Zuzany Čaputovej je hriech!

 

Rímskokatolícky kňaz Marián Kuffa spravuje rozsiahle azilové cetnrum v Žakovciach, ktoré sám vybudoval a kde sa stará o mnohých ľudí na okraji spoločnosti – viac o jeho príbehu a fare sa dočítate tu. Pre svoju priamočiarosť a otvorenosť si získal mnoho fanúšikov, ale i mnoho odporocov.

Keďže Kuffa je zásadový typ kňaza, ktorý sa snaží ísť vo svojom živote príkladom, je pochopiteľné, že cíti potrebu vyjadrovať sa aj k nadchádzajúcim voľbám – na ktoré mimochodom Štefan Harabin podáva ústavnú sťažnosť – a inak tomu nebolo ani počas jeho poslednej kázne.

Farár tentokrát hovoril veľmi priamo a jasne sa vyjadril, že Zuzanu Čaputovú voliť nebude. Ďalej sa zastal biskupa, ktorý propagáciu Čaputovej označil za hriech a k svojim veriacim vyslal nasledujúce slová: Keď odvážny arcibiskup povie, aby sme nevolili liberálov, liberálku, tak sa ku nemu hlásim! Pokojne ma odstrelte…

Ostatne, jeho vyjadrenie nie je nijako prekvapujúce nakoľko liberálny hodnoty odsudzoval už dávno a otvorene kritizoval aj nové, nazvime ich “liberálne učebnice” Celú kázeň Mariána Kuffu si môžete pozrieť pod článkom.

koho bude volit kuffa

Marán Kuffa

Koho bude voliť Marián Kuffa:

Zdroj/Foto: Misie filmom, youtube