Kto prejde cez križovatku, ako prvý? Správna odpoveď prekvapí aj skúseného šoféra!

V minulosti sme vás poriadne potrápili šoférskym testom z diaľnice, preverili sme vaše vodičské zručnosti pomocou najzákernejších chytákov z autoškoly a dnes tu pre vás máme ďalší hlavolam. Pozorne sa zadívajte na titulný obrázok hore nad článkom a poriadne sa zamyslite…

 

Ktoré z troch aut na uvedenom obrázku má prednosť? Iste… v  šoférskej praxi by sa vodiči s najväčšou pravdepodobnosťou dohodli pomocou gestikulácie, no na podobne zamotanú situáciu pamätá aj dopravná vyhláška. Ako, by to celé teda malo vyzerať správne, podľa pravidiel cestnej premávky?

Vzniknutá situácia nie je jednoznačná a tak si bude žiadať spoluprácu všetkých troch účastníkov cestnej premávky. Do križovatky by malo ako prvé vôjsť červené auto, ktoré následne dáva prednosť autu zelenému. V ten moment však už nemá vodič modrého auta žiadny dopravný prostriedok po svojej pravici a tak cez križovatku prejde ako prvý!

Následne za ním by malo prejsť zelené auto a až na úplný koniec červené, ktoré vlastne celý menéver zahájilo. Autá teda prejdú cez križovatku v nasledujúcom poradí: MODRÉ, ZELENÉ, ČERVENÉ.

Bonus na pobavenie:

Zdroj/Foto: youtube, tn.nova.cz,