Koniec strachu: Nová zvukotesná búda ochráni vášho psíka pred hlukom ohňostrojov!

Automobilka Ford prišla v skutku s revolučným vynálezom a tentokrát sa na počudovanie nejedná o žiadnu motoristickú vychytávku. Vývojári z Fordu sa totiž rozhodli dať hlavy dohromady a vymyslieť niečo, čo vášho chlpatého miláčika raz a navždy zbaví strachu z hluku od silvestrovských ohňostrojov!

 

Psý sluch je omnoho citlivejší, ako ľudský. Priemerný pes totiž dokáže zachytiť zvuk zo štyrikrát väčšej vzdialenosti, ako človek. Niet sa preto čomu čudovať, že psíkom výbuchy petárd mimoriadne prekážajú a ak si k tomu pripočítame fakt, že pes nemá ani len tušenie čo sa okolo neho deje, máme recept na katastrofu.

Práve preto automobilka Ford vymyslela zvukotesnú búdu, ktorá využíva viaceré, moderné technológie na elimináciu zvukových frekvencií, ktoré psom najviac prekážajú. Búda je vybavená zvukotesnými panelmi, anti-vibračnou podložkou, automatickými dverami a dokonca špeciálnou ventiláciou, ktorá neprepúšťa zvuky.

Bohužial sa zatiaľ jedná len o prototyp, no zdá sa, že na trhu by sa špeciálna búdka mohla objaviť už v roku 2019. Tento rok sa teda ešte budete musieť o svojich psíkov postarať sami, no už čoskoro budú stres a obrovská vlna strachu z každoročných osláv definitívnou minulosťou.

Zvukotesná búda pre psa:

Zdroj/Foto: youtube, depositphotos.com