Koľko vlastne zarábajú slovenskí lekári? Tabuľka ich platov vás zrejme poriadne prekvapí!

Slovenské zdravotníctvo a odbornosť našich lekárov je v posledných mesiacoch na pretrase viac, ako často a Slováci sa na jeho zúfalý stav sťažujú čoraz viac. Analýza Inštitútu pre sociálne a ekonomické reformy INEKO však verejnosť poriadne prekvapila po tom, čo zverejnila priemerné mzdy slovenských lekárov!

 

O štvorciferných cifrách, ktoré figurujú na výplatných páskach lekárov sa mnohým Slovákom môže len snívať, pričom tí najlepšie platení profesionáli atakujú hranicu štyroch tisícok eur mesačne. V komentároch na sociálnych sieťach zverejnené čiastky rozprúdili vášnivú diskusiu, no prekvapivo väčšina Slovákov nemá problém s platmi, ale skôr so samotnou odbornosťou a prístupom našich lekárov.

Neschopnosť určiť správnu diagnózu, neodbornosť, nekompetentnosť či otrasný a neľudský prístup k pacientovi boli pojmy sloňované v obrovskom množstve komentárov. Zdá sa tak, že slovenskí lekari a ministerstvo zdravotníctva rozhodne majú nad čím premýšľať.

Dosť bolo rečí, poďte sa spoločne s nami pozrieť na stručný prehľad platov slovenských lekárov tých najrôznejších špecializácií od Inštitútu pre sociálne a ekonomické reformy INEKO.

Koľko zarábajú slovensí lekári?

lekari plati

Zdroj/Foto: INEKO, facebook, depositphotos.com