Koľko stojí výlet do Černobyľu? Veľké porovnanie cien cestovných kancelárií!

K osudovej havárií černobyľskej atómovej elektrárne v mestečku Pripiať došlo 26. apríla, roku 1986, pričom táto udalosť je dodnes považovaná za historicky najhoršiu nehodu v histórií jadrovej energetiky. Jej spušťačom sa stal experimentálny test  bezpečnostného systému, počas ktorého došlo k prehriatiu a následnému výbuchu reaktora typu RBMK-1000.

 

O veľkú popularizáciu Černobyľu sa postaral sieriál z koprodukcie HBO a Sky, pričom opustené mestečko Pripiať momentálne prežíva doslova turistický pretlak. Ak sa aj vy chystáte navštíviť epicentrum donedávna takmer zabudnutej tragédie, potom je dnešný článok, ako stvorený pre vás.

Ponúkame vám totiž veľké porovnanie zájazdov renemovaných cestovných kancelárií, ktoré vám sprostredkujú neobyčajný zážitok, pri ktorom vám budú behať po chrbte zimomriavky. Mimochodom, len nedávno sa ako jednému z mála podarilo získať možnosť nakrútiť Pripiať s dronom mladému Slovákovi z Piešťan – unikátne zábery nájdete tu!

Čo sa vlastne stalo v Černobyľe?

Koľko stojí zájazd do Černobyľu – porovnanie cestovných kancelárií:

  • CHERNOBYLwel.com – 119 €: Azda najznámejšou slovenskou cestovkou, ktorá zájazdy do Černobyľu ponúka už dlhé roky je práve CHERNOBYLwel. V ponuke je hneď niekoľko variácií zájazdov priamo do epicentra tragédie, pričom ten najlacnejší je pomerne šetrný k vašej peňaženke.
  • CK Metal – 255 €: Na portáli Zlavomat nájdete zaujímavú ponuku od českej cestovky CK Metal.  Jedná sa o 7 dňový výlet na ktorom okrem samotného miesta tragédie navštívite Ľvov či Kyjev, pričom v cene je aj doprava autobusom.
  • Satur – od 658 €: Za túto cenu dostanete päť-dňový zájazd s leteckou dopravou, ubytovanie v trojhviezdićkovom hotely a plnú penziu.
  • Bubo – od 995 €: 5-dňový zájazd do mesta Pripiať, Černobyľu ale aj hlavného mesta Ukrajiny, Kyjev. Navštívite bývalú raketovú základňu a venovať sa vám budú profesionálny sprievodci.
  • Desirea – od 349 do viac, ako 2000 €: Táto kancelária vám pri najdrahšej variante sprostredkuje 9. dňový letecký výlet do Kyeva, Minska, Petrohradu, Moskvy a samozrejme aj mestečka Pripiať a epicentra Černobyľu.

    – Sledujte KULTmagazin aj na Instagrame  –

Zdroj/Foto: Interez.sk, youtube – Martin Rota, Desirea, Bubo, Satur, CK Metal, CHERNOBYLwel.com, pixabay, flickr