Koľko platí YouTube? Video, ktoré má 1 milión pozretí zarobí…

Premýšľali ste niekedy nad tým, koľko si zarobí taký youtuber a koľko eur vôbec YouTube vypláca za pozretie úspešného videa? V tom prípade bude pre vás dnešný článok tým pravým orechovým… Pre slovenské publikum pomerne neznámy youtuber menom Graham Stephan len nedávno na jednom zo svojich videí presiahol hranicu 1 000 000 pozretí a rozhodol sa, že svoj zisk zverejní na internete!

 

Graham sa na svojom youtubovom kanáli zaoberá videami o nehnuteľnostiach a bankovníctve a len nedávno sa mu na jednom z nich podarilo pokoritť hranicu jeden milión pozretí. Koľko peňazí mu youtube vyplatil za takto úspešné video? Ešte predtým, ako vám prezradíme samotnú sumu je nutné poukázať na jednu vec. Graham sa na svojom kanály venuje predovšetkým finančníctvu a práve preto sú mu spoločnosti ochotné za reklamu vyplatiť oveľa viac, ako youtberovi, ktorý tvorí zábavný, oddychový obsah pre deti.

Grahamovi sa teda vďaka obsahu zvyšuje ukazovateľ CPM – čo je čiastka, ktorú dostane za každých tisíc vzhliadnutí.  Ukazovateľ CPM je pritom veľmi dôležitý a pokiaľ sa zaoberáte videami v ktorých napríklad hráte hry zarobíte niekoľkonásbne menej. Pokojne sa preto môže stať, že zábavné video s 10 miliónmi vzhliadnutí zarobí menej ako video s 1 miliónom vzhliadnutí o finančníctve. Vráťme sa však ku Grahamovi.

kolko sa zaraba na youtube

Koľko platí YouTube?

Tento youtuber za svoje miliónové video zinkasoval 7 300 dolárov, čo je v prepočte 6 420 eur. Celkovo na svojom kanály ročne zarobí približne 125 000 dolárov čo je cca 110 000 eur. Zdá sa teda, že produkovať kvalitný obsah na sieti YouTube vám môže priniesť veľmi zaujímavý zisk.

Graham Stephan:

Zdroj/Foto: youtube