Jeden z najlepšich hráčov na svete v Counter-Strike je Slovák: Pozrite si úchvatné video!

Len prednedávnom oslávila dnes už kultová hra Counter-Strike 20. narodeniny a jej vývojári si pri tejto príležitosti pripravili pre všetkých fanúšikov nádherný darček – o čo ide, sa dočítate tu. V dnešnom článku sa preto k azda najpopulárnejšej strieľačke všetkých čias vrátime opäť a predstavíme vám slovenského chalana, ktorý je považovaný za jedného z najlepších sniperov všetkých čias!

 

Legendárneho Countera vytvorila spoločnosť Valve, ako doplnkový mód pre hru Hlaf-Life ešte roku pána 1999 a od tej doby sa rozbehla naozaj šialená jazda. Za jedného z najúspešnejších sniperov vôbec, je dodnes považovaný slováčisko Ladislav Kovács vo svete dobre známy, ako “GuardianN”.

Laco si prešiel prakticky všetkými úrovňami CS-ka, pričom svoju kariéru započal na staručkom Counter-Strike 1.6 z ktorej sa, ako mnoho iných prepracoval až k verzii CS – Go. V ukrajinskom tíme NaVi sa mu podarilo prostredníctvom hrania kultovej strieľačky zarobiť tisíce eur a dnes mu právom patrí miesto v sieni slávy najlepších strelcov.

Prečo je najpopulárnejšou strieľačkou práve Counter-Strike?

Mimochodom, premýšľali ste niekedy nad tým, prečo sa jednou z najpopulárnejších strieľačiek stal práve Counter-Strike? Na prvý pohľad jednoduchej hre v roku 1999 k celosvetovej sláve azda najviac dopomohol mimoriadne pokročilý systém bojových stretov.

counter strike najlepsi slovak

Každá zbraň sa totiž správala úplne inak. Mala iný spätný ráz, inú kadenciu, ale aj dĺžku nabíjania a práve tieto detaily ju oddelili od všetkým podobných hier.

Vďaka revolučnému hernému systému už nestačilo získať tú najsilnejšiu zbraň,  ale bolo potrebné naučiť sa ich aj správne používať, čím si Counter získal srdcia miliónov hráčov po celom svete. Dosť bolo rečí, poďte sa spoločne s nami pozrieť na tie najlepšie výkony Laca Kovácsa.

Ladislav “GuardianN” Kovács:

Video nájdete tu.

Zdroj/Foto: youtube