Japonský hotel obsluhujú len roboti: Pomáha im aj dinosaurus! (VIDEO)

Ak máte už dosť arogantného a neprofesionálneho personálu, ktorý sa nájde v hoteloch po celom svete, tak pre vás máme ideálne riešenie. Vyberte sa na dovolenku do hotelu Hen-na, kde sa o všetkých hostí starajú výlučne roboti, teda takmer… s obsluhou im totiž pomáha dinosaurus…

 

Hen-na je futuristický hotel vybudovaný v Japonsku kde sa o vaše pohodlie budú od rána do večera starať roboti. Sú na recepcií, pomôžu vám s prepravou vašich kufrov a dokonca ich nájdete aj v miestnej reštaurácií. Títo zamestnanci sú večne dobre naladení, srdeční a pripravení vám spríjemniť deň.

Robotizovaný personál hotela je pritom skutočne pestrý. Pri vstupe do hotela sa vás ujme prepracovaná, robotická recepčná s mimikou  tváre a očných viečok, ktorej pomáha dinosaurus.

Ďalej vás obslúži niekoľko menších humanoidných robotíkov a celkovo v priestoroch hotela narazíte na množstvo robotických vychytávok z ktorých však nie všetky majú ľudskú podobu.

Celý špás pritom vôbec nie je drahý a za najlacnejšie izby v hotely zaplatíte v prepočte do 70 eur. Hrdý Majiteľ Hideo Sawada však priznáva, že s prevádzkovaním hotela mu predsa len pomáhajú aj ľudia: Roboti zatiaľ nedokážu poupratovať izbu a nejaké peniaze musím platiť aj za hotelovú ochranku…

Nuž… zdá sa, Japonsko je skutočne krajinov budúcnosti a neobmedzených možností. Apropo, okrem technológií je Japonsko zaujímavé aj výrazne odlišným spôsobom života a preto vám k článku prikladáme 10 zaujímavostí, ktoré ste o tejto krajine pravdepodobne ani len netušili.

10 zaujímavostí o Japonsku:

  • V Japonsku má viac ako 50 000 ľudí nad 100 rokov.
  • Japonsko tvorí viac, ako 6 000 ostrovov.
  • Vlaky v Japonsku majú meškanie maximálne 18 sekúnd.
  • Japonci pestujú melóny v tvare kociek kvôli lepšiemu skladovaniu.
  • V japonsku si môžete pospať počas práce. Vnímajú to ako symbol toho , že pracujete ťažko a práca vás vyčerpáva.
  • V Japonsku je čierna mačka považovaná za znak šťastia.
  • V Japonsku sa nachádza ostrov, ktorý je plný roztomilých zajačikov.
  • Japonci majú až 70 príchutí nápoja Fanta.
  • Najstarší človek, ktorý kedy zdolal Mt. Everest je 80 ročný Japonec Yuichiro Miura.
  • Japonský pilot, ktorý napadol mesto v štáte Oregon počas druhej sv. vojny sa po vojne vrátil a mestu daroval 400 ročný meč, ktorý patril jeho rodine ako znak ľútosti.

Hen-na – hotel, ktorý obsluhujú roboti:

Japonský ostrov plný zajačikov:


Zdroj/Foto: youtube, zaujimavysvet.sk