Hrdina Černobyľu spáchal samovraždu: K smrti ho dohnal seriál!

Nagašibej Žusupov († 61) jeden z prvých chlapov, ktorý bol bezprostredne po havárii v Černobyle nasadený, ako likvidátor spáchal samovraždu. K zúfalému rozhodnutiu ho mal dohnať mimoriadne populárny seriál Černobyľ z produkcie HBO, ktorý v ňom vyvolal ťaživé spomienky…

 

Napriek tomu, že Kazacha by sa dalo označiť, ako národného hrdinu, jeho vlasť sa mu celý život otáčala chrbtom. V dôsledku prác na odstraňovaní škôd jadrovej katastrofy mal Žusupov podlomené zdravie a hoci celý život pracoval veľmi ťažko, štát mu poskytol mesačnú podporu sotva 40 eur.

Jeho celoživotným snom bolo, že raz mu vlasť, ako odmenu za náročnú prácu pri ktorej nasadzoval život odsúhlasí nárok na štátny byt, no ani táto skromná požiadavka nebola nikdy vyslyšaná a zrejme posledným “klincom do rakvy” sa mu stalo sledovanie seriálu z produkcie HBO, Černobyľ.

Kazach ani na sklonku svojho života, prakticky nemal vyriešenú bytovú a seriál, ktorý v ňom vyvolal tak bolestné spomienky na ony neľahké časy a celoživotnú krivdu si pozrel v prenajatej izbe lacného hotela. Po tomto zážitku sa bohužiaľ rozhodol spáchať samovraždu…

Mimochodom, ak vás priťahujú katastrofy socializmu, určite si kliknite na náš starší článok, ktorý vám vyrozpráva príbeh o jazere Karačaj. Jazero, ktoré vás zabije aj bez toho, aby ste sa v ňom okúpali – článok nájdete tu.

Zdroj/Foto: vk.com, vgolos.com.ua, theworldnews.net