Hitler, Stalin či Bin Ládin: Takto vyzerali, ako deti!

Je bezpochyby ťažké nájsť detskú nevinnosť v tvárach masových vrahov či vojenských diktátorov, no my sa o to predsa len v dnešnom článku pokúsime. Ako vyzerali Adolf Hitler, Bin Ládin či vodca ruského proletariátu Jozef Stalin počas detstva? 

 

Mimochodom, ak ste na dnešný článok klikli predovšetkým kvôli ústredným postavám druhej svetovej vojny, potom vám vrelo odporúčame náš starší článok, ktorý vám ukáže exkluzívne zábery posledných dní Tretej ríše, počas okupácie Berlínu z roku 1945 – článok nájdete tu!

Dosť bolo rečí poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, ako vyzerali Adolf Hitler, Jozef Stalin či Usáma Bin Ládin ešte, ako nevinné deti. Dámy a páni, vážení čitatelia… pohodlne sa usaďte a začíname…

Adolf Hitler:

hitler ako dieta

Ríšsky kanclér a vodca nacistického Nemecka sa narodil 20. apríla 1889. Samovraždu spáchal vo svojom podzemnom bunkri spolu s manželkou Evou Braunovou 30. apríla 1945. Často je označovaný za najväčšie monštrum v dejinách ľudstva, pričom celkovo si druhá svetová vojna vyžiadala viac, ako 70 miliónov obetí.

Takmer 9 miliónov padlých Rusov, viac, ako 450 000 Nemcov, 400 000 Američanov, 25 000 Slovákov a Čechov a samozrejme bojovníkov mnohých iných spojeneckých krajín. Okrem padlých vojakov vyhasli desiatky miliónov ľudských životov z radov nevinných civilistov a životy takmer 6 miliónov židov, cigánov či príslušníkov iného etnika v dôsledku holokaustu. Presné počty obetí nájdete tu.

Jozef Vissarionovič Stalin:

jozef stalin ako dieta

Vodca sovietskeho zväzu v rokoch 1927 až 1953, narodený v decembri roku 1878 je dodnes považovaný za jedného z najkrutejších diktátorov v histórii ľudstva. Osobnosť Stalina je aj dnes veľmi kontroverzná, pričom mnohí historici vyzdvihujú nesporný fakt, že Stalin za pomerne krátke historické obdobie premenil zaostalé Rusko na priemyselnú a neskôr aj jadrovú veľmoc.

Na druhej strane si jeho vláda vyžiadala nespočet ľudských životov a len počet mŕtvych pri umelo vyvolanom hladomore na Ukrajine sa odhaduje na 6 miliónov. Za dobu svojej prakticky neobmedzenej, 25 ročnej vlády mal priamo či nepriamo na svedomí snáď najmasovejšie vymieranie Rusov v histórií tohoto národa (nepočítajúc obete druhej svetovej vojny)

Saddam Hussein:

saddam hussein

Nekdajší iracký diktátor sa narodil roku 1937. História mu na vrub pripisuje viac než 180-tisíc obetí najmä z radov Kurdov a Moslimov šítskeho vyznania. Roku 2006 bol zosadený a následne obvinený z genocídy, týrania a mnohých vrážd. Popravený bol presne 30. decembra 2006.

Usáma Bin Ladin:

Celým menom Usáma bin Muhammad bin Avad bin Ládin sa narodil 10. marca 1957, pričom toto meno všetci poznáme najmä vďaka útokom z 11. septembra 2001, kedy dopravné lietadlá pilotované jeho ľuďmi narazili do World Trade Center v New Yorku či budovy Pentagonu vo Washingtone. Pri teroristických útokoch vyhaslo minimálne 2 752 ľudských životov.

Bin Ladin bol vodcom teroristicko-militantnej organizácie al-Ká’ida, ktorá stojí za viacerými útokmi na civilné ale aj vojenské ciele po celom svete. Bol zabitý špeciálnou americkou jednotkou Navy SEALS – 1. mája 2011 vo svojom sídle v blízkosti Abbottábádu.

bin ladin ako dieta

Zdroj/Foto: wikipedia, youtube