Fotošpeciál: Nadšenci prerobili starú MB-éčku na luxusnú liminzínu!

Partička nadšených chlapov z českého Ústí nad Labem sa pustila do skutočne unikátneho projektu. Starým škodovkám či lepšie povedané MB-éčkam sa totiž snažia vdýchnuť nový život a pretvoriť ich na nablýskané, luxusné limuzíny. Najnovšie si vzali do parády dnes už legendárnu Škodu 105 L a výsledok rozhodne stojí za to!

 

Za nevšedným projektom stoja kamaráti Jaroslav Valenta a Martin Jinek. Celá idea vraj vznikla v miestnej krčme pri pive, no čím viac sa o nej rozprávali tým reálnejšie obrysi začala naberať. Spočiatku sa chlapi pohrávali aj s myšlienkou nadizajnovať limuzínu podľa Favoritu či spoľahlivej Felície, no nakoniec sa zhodli, že ak do toho pôjdu, malo by ísť o skutočné retro.

Limuzínu sa nakoniec chlapom podarilo skonštuovať z dvoch pôvodných škodoviek, pričom stred auta si vyrobili na mieru. Čo sa týka zovňajšku dali si záležať na tom, aby si auto zachovala čo najviac pôvodných prvkov a budilo dojem, že z výrobnej linky Mladej Boleslavy skutočne zišlo v časoch totality. Pod kapotou sa ukrýva štvorvalec 1.3 MPi z o niečo novšej Felicie. Výkon 50 kW a točivý moment 106 N.m síce na prvé počutie neohúri, no na druhej strane pre vyhliadkové tempo nablýskanej limošky plne postačí…

Ako vyzerá 105 L – Limousine vo vnútri? Vo vozidle sa ukrýva salónik, ktorý ponúka šesť miest na sedenie, chladničku, stolík a o opitcké zväčšenie priestoru sa stará séria zrkadiel. Nasvietenie stropného zrkadla pritom simuluje nočnú oblohu a celkovo automobil dokonale navodí atomosféru luxusu z čias prísnej totality…. Mimochodom, ak by ste si ich autíčko chceli objednať na svadbu či inú výnimočnú udalosť, tak si ho môžete objednať tu!

Škoda MB – limuzína:

Škoda 105 L - limuzína

Škoda 105 L – limuzína

Škoda 105 L - limuzína

Škoda 105 L – limuzína

Škoda MB limuzína, mbecka limuzina

Škoda 105 L – limuzína

Zdroj/Foto: facebook, skoda-limousine.cz