Fotošpeciál: 10 reálnych fotografií žien, ktoré sa postavili hrubej sile!

Ženy sú často vnímané, ako krehké bytosti, ktoré si s hrubou silou jednoducho neporadia, no opak je pravdou. Ženy sú predsa oporou nás mužov a základným, stavebným kameňom tej najdôležitejšej bunky našej spoločnosti – rodiny!

 

Dnes sme sa rozhodli vzdať hold všetkým matkám, sestrám, frajerkám či mnaželkám, jednoducho ženám, ktoré nás podporujú a pomáhajú nám odľahčiť tlak problémov nášho každodenného života. Prinášame vám fotošpeciál 10 historických fotografií odvážnych žien, ktoré sa nebáli postaviť  hrubej sile.

Ženy totiž narozdiel od nás chlapov v sebe často nájdu dostatok odvahy a vnútorného pokoja na to, aby situáciu riešili aj bez použitia násilia. Pre porovnanie, len včera sme vám priniesli video na ktorom bývalý profesionálny boxer napadol ťažkodencov holými rukami.

Posledná správa: Za celú redakciu KULTmagazínu – Baby, ďakujeme, že ste! 🙂

10 reálnych fotografií žien, ktoré sa postavili hrubej sile:

Protest proti Vietnamskej vojne – Pentagon, 21. októbra 1967: Mladá pacifistka menom Jane Rose Kasmir bojovala proti puškám a bajonetom s kvetmi…

Nemecko 13.04.1985 – Pochodujúcich neonacistov sa pokúsila odohnať kabelkou zhrozená žena menom Danuta Danielsson.

Bulharsko – November 2013: Neznáme dievča sa so slzami v očiach pokúšalo presvedčiť policajné jednotky, aby pri zásahu proti pretestujúcej mase nepoužili násilie.

Boston, USA – 1967: Kathrine Switzer bola vôbec prvou ženou, ktorá sa odhodlala bežať legendárny Bostonský maratón a to aj napriek prísnemu zákazu organizátorov, ktorí sa jej v tom pokúšali zabrániť násilím.

Brno, Česká republika: Toho času iba šestnásť ročné dievča Lucie Myslíková zachytené pri ostrej konfrontácií s miestnym neonacistom počas masívneho protestu.

Santiago, Chille 11.9.2016: Nebojácna žena čeliaca ťažkoodencom počas masívnych protestov za demokraciu.

Nový zéland – 1981: Odvážna žena kričiaca na políciu počas protestu proti rasovej segregácií.

USA – 12. máj, 1935: Feministky pália predvolebné plagáty pri proteste za volebné práva žien.

Río de Janeiro, Brazília – 2014: Odvážna učiteľka sa postavila proti tžkoodencom pri protestoch za práva učiteľov.

Turecko – 2013: Hoci sa dav rozhodol pred policajnými silami ustúpiť jedna žena sa rozhodla vzdorovať a to aj napriek tomu, že proti nej použili vodné delo.

Zdroj/Foto: facebook, wikipedia, wnewss.com