Facebook a Instagram hlásia masívne výpadky: Čo sa to vlastne deje?

Facebook, Instagram Whats App, alej aj aplikácia Messeger od dnešného poobedia trpia masívnymi výpadkami po celom svete. Azda najproblematickejšia je oblasť Indonézie a strednej Európy, kde portál Down Detector zaznamenal viac ako 11 000 sťažností len za poslednú hodinu a situáciu sa stále nedarí stabilizovať!

 

Prvé výpadky sa objavili ešte včera a podľa posledných informácií sa problém neustále rozširuje, pričom rozsiehle výpadky začínajú zaznamenávať aj Spojené štáty Americké. Pre túto chvíľu je facebook prakticky nedostupný mimo strednej Európy aj v americkom Michigane, Floride, v Portugalsku, Egypte, či dokonca v Kanade.

Podľa informácií, ktoré priniesol protál Netblocks.org výpadky zasiahli celosvetovo približne 60 % používateľov sociálnej siete facebook. Či sa jedná o masívny hekerský útok v tejto chvíli nie je známe, no situáciu neustále monitorujeme a článok budeme aktualizovať.

Mapa výpadkov facebooku:

Oficiálne vyhlásenie:

Niektorí ľudia dnes mohli naraziť na problémy s prihlásením do rodiny našich aplikácií. Problém už bol vyriešený, ospravedlňujeme sa za akékoľvek nepríjemnosti – vyjadrila sa pred pár minútami The Verge spoločnosť Facebook, ktorá všetky zmieňované platformy vlastní.

Zdroj/Foto: glob.zoznam.sk, netblocks.org, downdetector.com, style.hnonline.sk, depositphotos.com