Existuje život po smrti? Veda pozná iba jedinú odpoveď!

Život po smrti… myšlienka ktorá je v našich mozgoch tak hlboko zakorenená, že nejakú jeho formu nájdeme prakticky v každej kultúre, náboženstve či mytológii po celom svete. Niektorí z nás sú presvedčení, že neexistuje, iní na neho veria a sú aj takí, ktorí sú presvedčení, že už na “druhom brehu” raz boli.

 

História medicíny pozná mnoho prípadov, kedy pacienti podrobení tzv. klinickej smrti tvrdili, že opustili svoje telo, stretli sa so svojimi mŕtvymi príbuznými či dokonca so samotným Bohom. Mimotelový zážitok mal aj otec modernej psychoanalýzy Carl Jung, ktorý štúdiu ľudskej psyché zasvätil prakticky celý život.

Jung patril celý svoj život medzi zástancov vedy, no jeho pohľad na život sa náhle radikálne zmenil potom, čo v 68 rokoch prežil zástavu srdca. Od tejto chvíle bol presvedčený, že v čase klinickej smrti reálne opustil svoje telo a lietal nad žiarivou krajinou, pričom svoj zážitok popísal takto:

“Nikdy by som si nemyslel, že takýto zážitok môže byť reálny. Nejednalo sa o produkt mojej predstavivosti. To, čo som videl a zažil bolo ohromne reálne. Nebolo na tom nič subjektívne. Všetko to malo kvalitu absolútnej objektivity.”

Čo však hovorí na posmrtný život veda? Je možné, aby sa desiatky pacientov na čele s jedným z najväčších autorít medicíny 20. storočia jednoducho mýlili? Odpoveď na túto otázku a ešte oveľa viac nájdete v priloženom videu.

zivot po smrti

Carl Gustav Jung (*26 júl. 1875 / †6 jún. 1961)

Mimochodom, ak by ste mali chuť položiť si ešte jednu filozofickú otázku a máte chuť dozvedieť sa viac o umelej inteligencii či lepšie povedané o tom, čo nás v najbližších rokoch čaká, určite si kliknite na náš starší článok – Stvoríme Boha, ktorý nás zničí?

Existuje život po smrti?

Zdroj/Foto: youtube – BeWise, picryl.com