Existuje iba jediný spôsob, ako zavesiť toaletný papier: Robíte to správne?

Nekonečným sporom o tom, ako správne zavesiť toaletný papier  je raz a navždy koniec a vy ste tí vyvolení, ktorí sa v dnešnom článku dozvedia skutočnú pravdu. Hádky ľudí totižto dospeli tak ďaleko, že sa na celú záležitosť pozreli z odporného hľadiska samotní vedci z univerzity v Colaráde a čuduj sa svete prišli k absolútne jednoznačnému záveru!

 

Vedeckí tím z univerzity v Coloráde skúmal prenos baktérií na dvanástich verejných toaletách, pričom prišiel k záveru, že na našich rukách sa ocitne najväčšie množstvo baktérií po tom, čo sa dotkneme toaletného papiera.

Ak bude toaletný papier zavesený tak, ako to vidíte na obrázku vpravo, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou baktérie z vašich rúk prenesú aj na stenu.

Na dlaždiciach sa následne baktérie kumulujú a šíria ďalej, takže záver je absolútne jasný – Toaletný papier by ste mali vždy vešať tak, ako je to na obrázku vľavo. Jedine tak totiž minumalizujete riziko prenosu baktérií z toaletného papiera aj samotnej toalety na svoje ruky a análny otvor.

Zdroj/Foto: youtube, Colorado University