DM spúšťa čapovanú drogériu: Do vlastných nádob si vezmete toľko prostriedkov, koľko potrebujete!

Známy reťazec drogérií DM sa rozhodol vykročiť novým smerom a od teraz bude výrazne ekologickejší. Vo vybraných prevádzkach totiť spúšťa test ekologickej služby s tzv. čerpacími stanicami na čistiace či pracie prostriedky. Momentálne je už služba dostupná v bratislavských nákupných centrách Aupark a Central, v City Park v Trnave a v Stop shop v Trenčíne!

 

Cieľom novej služby je obmedzenie spotreby plastov ich opokavaným použitím, pričom tento krok by v budúcnosti mohol pomôcť zredukovať množstvo plastových nádob až o 6O percent. Okrem toho, že budete šetriť prírodu však nezanedbateľným spôsobom uľavíte aj svojej peňaženke.

Cena nákupu čapovaného čistiaceho prostriedku vás totiž oproti tomu klasicky balenému výjde o 12 až 2O percent lacnejšie. Svoje prvé nádoby na čistiace prostriedky nájdete priamo v prevádzkach DM, kde vám budú k dispozícií vo veľkosti 1 či 1,5 litra.

Ekologické sú navyše aj samotné čapované produkty, ktoré sprostredkúva značka Planet Pure Bio, pričom suroviny použité na ich výrobu by mali pochádzať z ekologického poľnohospodárstva. Slovensko sa pritom stalo len druhou krajinou, kde značka DM podobnú službu ponúka. V susednom Rakúsku je spustený test čapovanej drogérie už od roku 2018.

Našou snahou je byť vzorom v rámci ochrany životného prostredia, a preto sa zameriavame aj na optimalizáciu odpadového hospodárstva.

Za posledný rok sa nám podarilo vyzbierať takmer 944 ton odpadu vo forme plastu, fólie a kartónu, ktorý bol separovaný a energeticky zhodnotený, teda recyklovaný – vyjadrila sa pred časom pre portál noizz.sk, Nico Noseková.

Zdroj/Foto: DM, noizz.sk, odpady-portal.sk, refresher.sk, wikimedia commons