Danko v ostrej debate s Kotlebom: Nehovorte mi, že som kapitán, keď si doma šijete uniformy!

Dnes proti sebe v diskusnej relácií TA3 zasadli šéf Slovenskej národnej strany Andrej Danko a vodca Ľudovej strany naše Slovensko, Marián Kotleba. Celá diskusia sa už od začiatku niesla v pomerne nepriateľskom duchu a obaja národne orientovaní lídri dali svojim voličom jasne najavo, že ich vzájomná spolupráca zrejme nikdy nebude možná.

 

Obaja národniari sa počas približne hodinu trvajúcej relácie niekoľkokrát obvinili z klamstiev a zavádzania, no napirek pomerne ostrým slovným prestrelkám sa diváci mali možnosť dozvedieť niekoľko zaujímavých skutočností. Kým Andrej Danko prekvapil pomerne ostrou kritikou na adresu vedenia vojenského paktu NATO (ktoré však aj naďalej podporuje) a vyjadril svoju sympatizáciu s Ruskou federáciou, Kotleba naznačil, že už nie je za vystúpenie z Európskej únie.

Po prvej polhodine ako tak konštruktívnej diskusie však debata niekoľkokrát skĺzla do roviny nezmyselných osobných ivektív. Nehovorte mi, že som kapitán, keď si doma šijete plukovnícke uniformy – povedal v jednej chvíli Danko, na čo mu Kotleba odkázal, že sa nemusí báť, že ho raz tiež povýšia a bude plukovníkom…

Ďalej v priebehu relácie Kotleba vyhlásil, že jeho strana v minulosti rokovala so Smerom-SD o zastropovaní veku odchodu do dôchodku, so stranou SaS o odvolávaní šéfa diplomacie Miroslava Lajčáka a so stranou OĽaNO o obmedzení potratov.

Tieto informácie Danka zrejme zaskočili, pričom okamžite vyhlásil, že ak jeho koaličný partneri skutočne s Kotlebom rokovali, vyvodí z toho zodpovednosť:

Neviem, s kým rokujete, ale dnes verejne hovorím, že ak rokujete s mojimi koaličnými partnermi, budem sa ich na to pýtať a ja vyvodím z toho zodpovednosť v rámci koalície. Ja si vyprosím, aby ste vy s niekým z koalície rokovali. Pretože ja chcem robiť politiku bez takýchto klamstiev.

Kotleba vs. Danko:

Zdroj/Foto: TA3, slovensko.hnonline.sk, facebook