Danko chce zakázať nové dresy: Štátny znak vraj nie sú tri hokejky!

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko sa nevie stotožniť s predstavou, že by slovenskí hokjisti mali počas tohotoročných majstrovstiev vykorčuľovať na ľad v reprezentačných dresoch s troma hokejkami. Vadí mu deformácia štátneho znaku a je rozhodnutí, proti takejto forme reprezentačných dresov bojovať!

 

Ak niekto reprezentuje Slovenskú republiku, ak niekto od Slovenskej republiky poberá nemalé dotácie, tak by sa im mal na hrudi týčiť slovenský štátny znak. A nie nejaká deformovaná napodobenina!

Máme radi šport a s napätím sledujeme hokejové zápasy. Aj najbližšie majstrovstvá budem s našimi prežívať, ale štát je štát – vyhlásíl Danko na margo nových reprezentačných dresov.

Andrej Danko však neostáva len pri slovách, pričom SNS, ako reakciu na nové dresy predložila do parlamentu novelu zákona o štátnych symboloch, ktorá by ich mala chrániť pomocou právnej normy. Do právnej normy sa tak dostali nové pojmy ako “znamenie štátneho znaku” či “národný symbol”.

Ďalej norma upravuje otázky štátnej hymny a zakazuje prehranie či spievanie hymny iného štátu na verejných podujatiach za predpokladu, že na podujatí nie je prítomná oficiálna delegácia daného štátu.

 

Tento návrh však dosluhujúci prezident Andrej Kiska okamžite vetoval a vrátil Národnej rade Slovenskej republiky na opätovné prerokovanie ako celok a tak je konečné uplatnenie novely zákona pre túto chvíľu nejasné.

Zdroj/Foto: sme.sk, noviny.sk, pluska.sk, facebook