Dajte mi 20€ na kávičku: Takto si pýtajú úplatky slovenskí colníci! (VIDEO)

Hraničný prechod medzi Slovenskom a Ukrajinou má pochybnú povesť už celé roky, no video, ktoré sa podarilo nasnímať ukrajinskému novinárovi menom Vitalij Glagola sa zrejme opäť postará o našu vynikajúcu povesť… Novinár totiž nakrútil slovenského colníka, ktorý od turistov nie len, že žiada úplatok, ale navyše ich presviedča, že zaplatiť ho je na našom území tradícia!

 

Ukrajinský novinár Vitalij Glagola na svoj Facebook nahral video, v ktorom zachytáva nášho colníka, ako si údajne pýta úplatky vo výške 10 až 20 € od ľudí, ktorí cez hranicu prechádzajú – vraj len tak, na kávičku.

Skrytá kamera v približne troj minútovom videu zachytáva rozhovor Ukrajincov a slovenského clovníka, ktorý vysvetľuje, že úplatok vo výške 20 eur je u nás predsa tradíciou a on by chcel len tak, na kávičku…

Novinár Glagola ďalej vo svojom článku ozrejmuje aj to, ako celý systém drobných úplatkov funguje: Človek prechádzajúci cez hranicu colníkovi do pasu vloží potrebný úplatok – zväčša vo výške 10/20€ – a všetko ide, ako po masle.

Ak sa však rozhodnete úplatok nezaplatiť, colníci jednoducho odložia vaše doklady bokom a prestanú si vás všímať.

Frustrovananí ľudia, ktorí na colnici strávia dlhý čas nakoniec poľavia a radšej úplatok zaplatia, aby mohli pokračovať v ceste…. Čo si o tomto jednaní myslíte vy? Máte tiež podobnú skúsenosť?

Dajte mi 20€ na kávičku:

Zdroj/Foto: facebook, hnonline.sk