Čo sa skrýva v chvoste štrkáča? (VIDEO)

Populárny youtubový kanál s príznačným názvom “Čo sa skrýva vo vnútri” nám tentokrát odhalil ďalšiu z veľkých záhad a síce: Čo sa to do čerta ukrýva v chvoste štrkáča, že to tak chrastí? Youtubový kanál založil istý otecko, kvôli nekonečnej zvedavosti malého syna, no čuduj sa svete na ich kanále sa postupom času objavilo toľko zvedavcov, že im táto činnosť bez problémov zarába na živobytie… Iba toto konkrétne video si pozrelo viac, ako 84 miliónov ľudí!

 

Ešte skôr, ako si pustíte video v ktorom všetko uvidíte na vlastné oči, pripravili sme si pre vás pár zásadných informácií, ktoré vám tento druh hada trochu priblížia. Štrkáča má väčšina Slovákov spojeného s americkými, westernovými filmami, čo nie je náhoda. Texaský štrkáč je totiž jeden z najnebezpečnejších, najjedovatejších a najagresívnejších hadov v Amerike. Dospelý jedinec meria 120 až 180 centrimetrov a onen charakteristický štrkavý zvuk, had vydáva najmä vtedy, keď sa cíti ohrozený. Tento zvuk vyvoláva pomocou sťahovania a uvoľňovania svalov v priemere 50 krát za sekundu a dokáže ho nepretržite vykonávať viac ako tri hodiny!

Štrkáč má hemotoxický jed, ktorý ničí tkanivá, následne degeneruje orgány a spôsobuje nadmerné zrážanie krvi. Záverom dodáme už len toľko, že hady sa vyvinuli zo štvornohých jašterov približne pred 112 miliónmi rokov. Niektoré druhy, ako napríklad práve štrkáče, majú ešte stále zákrsky zadných končatín.

Čo sa ukrýva v chvoste štrkáča:

Zdroj/Foto: youtube