Chemtrails sa možno stanú realitou: Vedci chcú postrekovať zem a…

Globálne otepľovanie zdá sa už dnes dosahuje kritické hodnoty a klíma našej modro-zelenej planéty sa dramaticky mení.  Posledná správa Medzivládneho panelu o zmene klímy hovorí o 12 rokoch. Vraj nám ostáva posledných 12 rokov počas ktorých je nutné spraviť všetko preto, aby sa vyhli globálnej katastrofe. Nanjnovšie preto skupinka vedcov prišla s unikátnym riešením problému a odpoveďou sú v podstate chemtrails!

 

Čo sú to chemtrails? V súčastnosti mnoho konšpiračných teoretikov verí, že kondenzačná stopa, ktorá sa tvorí za prúdovými motormi lietadiel je v skutočnosti zmes chemických látok, ktoré svetové vlády tajne vypúšťajú do ovzdušia. Prečo? Poďla konšpirátorov majú tieto látky ovplyvňovať počasie či šíriť nebezpečné choroby medzi obyvateľstvom a dosiahnuť tak redukciu našej populácie…

Tieto tvrdenia sú samozrejme absurdné a vychádzajú z absolutného nepochopenia základnej fyziky a toho, ako sa tvorí kondezačná stopa, no o tom snáď niekedy nabudúce. Vráťme sa teraz k téme a pozrime sa na to, o čo vlastne vedcom ide.

Geoinzinierstvo, chemtrails slovensko, chemtrails hoax

Geoinžinierstvo

Postrekovanie zeme a zatienenie Slnka:

Vedeckou odpoveďou na prudké, globálne otepľovanie by mohlo byť geoinžinierstvo ergo – skutočné chemtrails. Tento vedný odbor prináša zaujímavú teóriu, ktorá náš problém s globálnym otepľovaním síce nevyrieši, no pomôže nám ho úspešne odignorovať… Rozprášením učíných chemických látok do ovzdušia by sa nám totiž mohlo podariť atmosféru výrazne schladiť a mierne zatieniť slnko (nešlo by o zníženie svetelnosti) čím by sa náš problém s globálnym otepľovaní v podstate vytratil.

Pravda… takúto technológiu zatiaľ nemáme k dispozící a pre túto chvíľu, ani neexistuje štúdia, ktorá by posúdila jej dopad na náš život, no koncept je to v skutku zaujímavý. Vedecký pracovníci, ktorí sú zároveň autormi myšlienky sú presvedčení, že vhodné technológie by sme boli schopní vyvinú do cirka 15-stich rokov.

Nevýhody a výhody projektu:

Azda najväčšou výhodou tejto vedeckej štúdie je fakt, že by sa nám definitívne podarilo odstaviť problém globálneho otepľovania. Ľudstvo by sa tak nemuselo v ničom obmedzovať, ani sa vzďat súčasného spôsobu života. Ďalšou obrovskou výhodou sú financie.

Vedci prepočítali, že realizácia v celosvetovom merítku by nás stála približne 3 miliardy dolárov, čo je viac ako prijateľná cena. Nevýhodou sú zatiaľ nedostupné technológie a najmä fakt, že nie sú preskúmané riziká, ktoré by takto brutálny zásah do atmosféry mohol priniesť. Hovoríme najmä o dopade na zdravie ľudí a ostatných živočíchov.

Chemtrails – hoax:

Zdroj/Foto: iopscience.iop.org, wikimedia commnos, youtube