Chcem byť chlapec, povedalo moslimské dievčatko mame: Pred školou sa okamžite rozpútal obrovský protest!

Komunitná základná škola Parkfield, ktorú navštevujú prevažne deti od 4 do 10 rokov čelí obrovskej vlne nevôle a masívnym protestom. Za všetko môže ich liberálny spôsob výučby počas ktorého škola viedla dôraz na šírenie povedomia a tolerancie ku komunite LGBT!

 

Počas posledných štyroch rokov prebiehala výučba na Parkfieldskej škole prakticky bez problémov. Všetko sa však prudko zmenilo po tom, čo isté sotva čo štvor-ročné dievčatko po návšteve školy oznámilo rodičom, že sa chce nechať preoperovať na chlapca. Pred budovou školy sa okamžite rozprestreli stovky protestujúcich rodičov, prevažne moslimov, ktorým podobná ideológia vôbec nie je po chuti.

Hanbite sa, hanbite sa, hanbite sa – skandoval rozhevaný dav rodičov priamo pred budovou školy v birmighamskej štvrti Alum Rock. Miestni rodičia považujú výučbu LGBT ideológie za indoktrináciu svojich detí a ako sami hovoria, podsúvanie podobných nezmyslov do hláv svojich potomkov nemienia tolerovať.

Mimichodom, proti učebnici propagujúcej ideály LGBT na slovenských školách v minulosti ostro vystúpil aj slovenský kňaz Marián Kuffa – učebnicu a Kuffove slová si môžete pozrieť tu!

Poškodzuje LGBT ideológia myslenie detí?

Ak by štvor-ročné dievčatko mlčalo, možno by podobný učebný plán na škole v Parkfielde pokračoval dodnes. Po rozšírení incidentu sa rodičia zmobilizovali a zo svojich detí vytiahli, čo ich to vlastne v škole učia. Po oboznámení sa so všetkými faktami spísali petíciu a začali vo veľkom protestovať.

Predsa naše deti neposielame do školy, aby sa učili o LGBT, ale aby sa naučili matematiku, angličtinu a literatúru – rozhorčovala sa jedna z miestnych mamičiek. Miestnu komunitu tvoria z 98 percent deti z moslimských rodín a keďže moslimská viera sa s ideológiou LGBT prakticky vylučujú nastal obrovský problém.

Rodičia sa obávajú, že ich potomkom je potajomky vštepovaná pre nich zvrátená ideológia a tak sa svorne stavajú na odpor. Škola sa snaží hájiť tým, že jej cieľom bola od samého začiatku výlučne tolerancia: Jednoducho povedané, snažíme sa učiť deti, že v škole je každý vítaný, že všetci sme iní a môžeme sa tolerovať – uviedol pre denník Birmigham Mail miestny pedagóg.

Moslimský rodičia však celú vec vnímajú inak a s podobným procesom výučby sa nemienia zmieriť: Nemáme problém s tým, že sa deti budú učiť, že existujú homosexuálne páry, ale máme problém s touto propagáciou homosexuality. Hovoria, že je v poriadku byť moslim a že je v poriadku byť homosexuál. To predsa nejde dokopy, je to v priamom rozpore našou vierou – vyjadril sa jeden z rozhnevaných rodičov.

Škola rezignovala:

Škola od samého začiatku zmenu svojich učebných osnov odmietala a trvala na svojom, no počas ďalších týždňov protesty rozhnevanej moslimskej komunity eskalovali. Boli dni, kedy do súkromnej školy neprišlo aj 800 detí a protesty pred školou sa konali každý týždeň.

Vedenie školy sa preto pod mohutným tlakom verejnosti rozhodlo ustúpiť a svoj program obsahujúci výučbu ideológie LGBT nakoniec zrušilo.

Podobný program momentálne beží aj na ďalších piatich školách v Birminghame a všade tam, kde sa nachádza moslimská komunita sa stretáva s obrovskou vlnou nevôle. Jeho auto priznal, že pravidelne dostáva listy v ktorých sa mu anonymne vyhrážajú smrťou…

Zdroj/Foto: The Guardian, Birmigham Mail, youtube – reprofoto, depositphotos.com