Muž, ktorý prežil klinickú smrť opísal svoj zážitok: Teraz sa smrti bojím ešte viac!

Existuje život po smrti? Len nedávno sme vám priniesli článok v ktorom sa na odvekú otázku pokúsila odpovedať veda – článok nájdete tu – a dnes sa budeme myšlienkou posmrtného života zaoberať opäť. Tentokrát svoj príbeh vyrozprával 21 ročný chalan, ktorý zažil údajne až 10 minútovú klinickú smrť…

 

Klinická smrť je charakteristická zástavou a srdečnej činnosti pričom zväčša trvá 5 až 6 minút. Počas klinickej smrti je centrálna nervová sústava stále funkčná, no činnosť srdca a dychu sú definitívne odstavené.

V tejto dobe sa vás lekári intenzívne snažia oživiť nakoľko existuje reálna šanca, že životné fukncie budú obnovené, no nezriedka dochádza k odumieraniu mnohých tkanív a buniek v dôsledku nedostatku kyslíka.

Zážitok s životom po živote mal aj jeden zo zakladateľov modernej psyhoanalýzy Carl Gustav Jung, pričom jeho príbeh a výpoveď si môžete prečítať tu. Vráťme sa však k príbehu, 21 ročného mladíka menom Reddit, ktorý presne 3. júla 2017 prežil zástavu srdca na dlhých 10 minút. Svoj zážitok popísal následovne.

zivot po smrti

Teraz sa smrti bojím ešte viac:

Nebol tam žiaden Boh či duchovia. Neboli tam ani moji milovaní príbuzní, ktorí sú už po smrti. Nezažil som žiadne spomienky, myšlienky, ani len tmu… Bola to číra ničota. Vlastne, povedať, že som zažil ničotu, by bolo nepresné, pretože to tak nebolo.

Skrátka som bol v jednu chvíľu pri vedomí a odrazu nie. Potom som bol opäť pri vedomí a cítil som sa ako keby prešli celé hodiny o ktorých som nemal ani len tušenie.  Prirovnám to k scéne, ktorá bola vystrihnutá z filmu… Zdá sa, že moja smrť sa naozaj stala, no bolo to ako keby to všetko išlo mimo mňa.

zivot po smrti

Mám pocit, že som možno nebol pripravený zažiť alebo vidieť posmrtný život. Možno je to aj tým, že ľudský mozog nie je schopný pochopiť a zažiť to, čo sa deje potom a možno tomu verím, pretože musím, aby som mohol pokračovať ďalej vo svojom živote…

Nie som si úplne istý, či sa bojím smrti alebo skôr tej myšlienky, že po smrti už nič nie je, no teraz sa bojím ešte viac. Myslím, že si jednoducho budem musieť viac ceniť svoj žviot a vďačiť za každú možnú príležitosť, ktorú mi ešte prinesie…

Pohľad vedy – Existuje život po smrti?

Mimochodom, ešte skôr, ako sa pustíte na video… vedeli ste o tom, že vedcom sa podarilo odhaliť niečo, čo by sa dalo nazvať jasným signálom smrti? Ak pocítite niečo podobné, pravdepodobne vám ostávajú posledné roky života – o signále smrti sa viac dočítate tu.

Dosť bolo rečí, poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, čo hovorí o tzv. živote po živote samotná veda. Dámy a páni, pohodlne sa usaďte a pozorne načúvajte…

Zdroj/Foto: youtube, uniland.co.uk, depositphotos.com, picryl.com, BeWise