Čaputová svoj plat rozdávať nebude: Čo plánuje s 13 000€ urobiť nová prezidentka?

Hoci je platnosť prezidentských volieb vďaka ústavnej sťažnosti Štefana Harabina ešte stále tak trochu vo hviezdach, jedno je isté. Zuzana Čaputová v druhom kole prezidentských volieb zvíťazila a ak sa nič vážneho nestane, tak úrad prezidenta prevezme od dosluhujúcej hlavy štátu Andreja Kisku presne 15. júna 2019.

 

Bezprostredne po zvolení našej historicky prvej prezidentky sa otriasal prakticky celý česko-slovenský internet. Hneď ráno po volebnej noci sa k jej zvoleniu vyjadrovali poprední, slovenskí politici, zaujímavé odkazy poslali bratia Češi, uštipačnú poznámku si neodpustil populárny raper Rytmus a dokonca si novinári podrobne posvietili aj na Čaputovej majetok.

V súčasnosti sa novozvolená prezidentka medzi inými výhodami môže tešiť na kráľovský plat vo výške 13 845 eur a tak sa niet čomu čudovať, že novinárov zaujímalo aj to, ako so svojim novým príjmom naloží.

Mimochodom, ak by vás zaujímali aké sú skutočné povinnosti a zárobky slovenského prezidenta v rátane bonusov, určite si prečítajte náš starší článok, ktorý nájdete TU!

Dosluhujúci prezident Andrej Kiska pratkicky celý svoj plat rozdal rodinám v núdzi po celom Slovensku a celkovo tak chudobným Slovákom pomohol vyše 300-tisíc eurami. Ako však s platom naloží prezidentka Zuzana Čaputová?

Podľa informácii, ktoré zverejnil protál pluska, Zuzana Čaputová uviedla, že keďze nemá žiadne podiely vo firmách (ako tomu bolo u jej predchodcu) svoj plat si plánuje ponechať.

Napriek tomu však pre budúcnosť nevylučuje, že by mohla časťou bližšie nešpecifikovanej sumy prispieť aj ľuďom, ktorí sa ocitnú v tiesni: Ten plat je veľkorysý, takže budem nápomocná tým, ktorí to potrebujú – vyjadrila sa na margo príjmov prezidenta Čaputová.

Zdroj/Foto: pluska.sk, facebook – Zuzana Čaputová