Čaputová prehovorila: Stretávala sa s Georgom Sorosom?

George Soros, vlastným menom Schwartz György je americký finančník židovského pôvodu, ktorý sa však narodil roku 1930 v Budapešti. Po druhej svetovej vojne opustil Maďarsko a väčšinu svojho života prežil v USA, kde rozprávkovo zbohatol aj vďaka menovým špekuláciám na Wall Street.

 

Tento starý muž je mnohými konšpirátormi dodnes označovaný za vodcu akéhosi celosvetového spiknutia, ktorý chce ovládnuť svet. Roku 2018 sa dokonca meno Sorosa objavilo aj v Slovenskej politike, keď náš bývalý premiér Róbert Fico položil toho času prezidentovi Kiskovi zaujímavú otázku:

„Chcem dnes na tejto tlačovej konferencii pánovi prezidentovi postaviť jednoduchú otázku – 20. septembra 2017, New York, Piata avenue. Pýtam sa, prečo hlava štátu Slovenskej republiky išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má veľmi pochybné meno a ten človek sa volá pán Soros.“

Nebolo to však naposledy, čo sa meno Robert Soros skloňovalo na pozadí slovenskej politiky. Aj súčasná prezidentka bola mnohokrát označovaná, ako “agentka Sorosa” o čom sa azda poprvýkrát rozhovorila pri návšteve Maďarska. Podľa portálnu HNonline sa mala Zuzana Čaputová (46 rokov) pri príležitosti návštevy maďarského prezidenta Jánosa Ádera v jeho oficiálnom sídle – Sándor paláci v Budapešti k veci vyjadriť následovne:

caputova soros

“Je to klamstvo. Stretávala som sa s týmto, ale aj inými klamstvami už počas kampane. “Myslím si, že každé seriózne médium by sa malo vyhýbať šíreniu konšpiračnej propagandy.“

Zdroj/Foto: hnonline, facebook – Zuzana Čaputová, wikimedia commons