Budeš vyvaľovať oči: Ako vyzerajú kulturisti po vysadení steroidov?

Byť profesionálnym kulturistom rozhodne nie je pre každého. Množstvo odriekania, hodiny tvrdej driny, krutá dieta a samozrejme tony suplementov a iných podporných látok, akými sú rastový hormón, anabolické steroidy atď… Telá bodybuilderov na podiách síce vyzerajú, ako z kameňa, no premýšľali ste niekedy nad tým, ako asi budú vyzerať po ukončení profesionálnej kariéry a vysadení steroidov?

 

Dnes sme si pre vás pripravili video v ktorom vám ukážeme päť oceľových mužov, ktorí svoju profiesionálnu, športvoú kariéru zavesili dávno na klinec. Najprv vám ich ukážeme v plnej sile a potom aj to, ako vyzerajú dnes, takže sa rozhodne máte na ćo tešiť!

Ako fungujú anabolické steroidy?

Na to, aby sme vám to dokázali vysvetliť je v prvom rade nutné porozumieť tomu, ako je možné vybudovať svalovú hmotu bez podpory syntetických steroidov. Prirodzený spôsob, ako zväčšiť svoju svalovú hmotu je samozrejme cvičenie. Pri vysokej fyzickej záťaži sa naše svalové vlákna začnú trhať. Následne naše telo pomocou prírodného testosteronu vzniknuté trhliny v svaloch opravuje a pri každej oprave ich urobí o čosi mohutnejšie a pevnejšie, aby v budúcnosti neprišlo k zraneniu. Tým pádom ste o niečo silnejší a vaše svaly sú väčšie.

Filip Grznár a Pavel Beran

Filip Grznár a Pavel Beran

Pri ďalšom cvičení siahnete po ťažších činkách a tak sa celý proces opakuje. Toto je princíp naturálneho cvičenia a jeden zo spôsobov, ako nabrať svalovú hmotu. Problémom je, že ľudské telo je schopné vyprodukovať, len určitú obmedzenú dávku testosteronu a navyše po určitom čase dosiahne svojho genetického maxima takže sa tvorba vašej svalovej hmoty zastaví.

Ako vám ale môžu pomôcť anablocké steroidy? Je to jednoduché: Siahnete napríklad po syntetickom testosteróne a ten znovu spustí rast svalovej hmoty. Nuž… a keďze kulturisti často siahajú po dávkach, ktoré sú desaťkrát, až stokrát vyśšie, ako je vaše telo schopné vyprodukovať nárast svalovej hmoty je skutočne masívny. S užívaním anabolických steroidov sa však spája množstvo problémov. Tým prvým je veľké množstvo nežiaducich účinkov, ako napríklad akné, zmeny nálad, zmenšenie semeníkov atd.. Pri dlhodovom užívaní hrozí dokonca kolabs pečene či zástava srdca. Ďalším nepríjemným problémom je fakt, že pri užívaní anabolických steroidov, akým je testosterón si telo prestane vyrábať svoj vlastný čo môže byť obrovský problém po jeho vysadení.

Ako vyzerajú kulturisti po vysadeni steroidov:

Zdroj/Foto: youtube