Bratislavská MHD bude zadarmo: Veľké zmeny už tento mesiac!

Bratislava preživa mimoriadne turbulentné obdobie plné zmien a veľkých noviniek. Už čoskoro sa naše hlavné mesto dočká úplne prvej lodnej MHD, primátor Matúš Vallo natáča akčné videá, ktoré majú Bratislavčanov pripraviť na dopravný kolabs a MHD bude zadarmo!

 

Za zmienku stojí aj fakt, že Bratislava v súčastnosti bojuje o prestížny titul najzaujímavejšieho mesta Európy, no vráťme sa k téme MHD. Čo sa dopravy týka, Bratislavu čaká naozaj krušné obdobie plné obrovských dopravných obmedzení.

Blíži sa niečo, ako dopravná apokalypsa, ktorá vznikne od polovice februára v súvislosti výstavbu diaľnice D4, rýchlostnej cesty R7 (kvôli prestavbe mimoúrovňovej križovatky Prievoz) a pre výstavbu podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy.

Mesto preto opakovane vyzýva svojich obyvateľov, aby vymenili autá za MHD a v tejto súvislosti v Bratislave vznikne niekoľko samostatných bus-pruhov. V boji s katastrofickou dopravnou sa mesto rozhodlo pristúpiť k ďalšiemu výraznému opatreniu a po vzore iných slovenských miest zavádza čiastočne bezplatnú  MHD.

Od 18. februára až do konca marca sa na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 Bratislavčania budú môcť voziť absolútne zdarmo, čím chce hlavné mesto svojich obyvateľov motivovať k tomu, aby nechali autá zaparkované doma:

Na týchto linkách vďaka bus pruhom dokážeme garantovať rýchlosť prepravy MHD a zároveň na týchto úsekoch potrebujeme maximálne odľahčiť individuálnu dopravu.

Každý cestujúci, ktorý na tejto trase vystúpi z auta a prejde na MHD, zároveň pomôže k riešeniu ťažkej dopravnej situácie – uviedol na margo mimoriadnej situácie magistrát mesta Bratislava.

Okrem čiastočne bezplatnej MHD Bratislavská integrovaná doprava, ako koordinátor Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, ponúkne v tomto čase aj 50 % zľavu z týždenného cestovného lístka, ktorý si cestujúci zakúpia s pomocou mobilnej aplikácie IDS BK.

Zdroj/Foto: Magistrát mesta Bratislava, facebook, wikipedia, depositphotos.com