Bratislavská hlavná stanica po vynovení: Pred šampionátom do nej investovali 380 000 eur!

Bratislavská hlavná vlaková stanica vraj už nebude robiť hanbu a do jej čiastočnej rekonštrukcie bolo investovaných neuveriteľných 380 000 eur. Kompetentní chcú tak budove aspoň pred šampionátom vylepšiť pošramotenú povesť!

 

Hlavná stanica v Bratislave by si za posledné roky mohla z hanby ušiť kabát a Bratislavčania sa tak museli zmieriť s tým, že objekt, ktorý víta turistov z celého sveta robí ich mestu priam príšernú vizitku. Pravda, nebolo tomu tak vždy a stará historická budova hlavnej stanice v minulosti pôsobila naozaj reprezntatívne – fotky starej Bratislavskej stanice nájdete tu – no od roku 1989 cestujúcich víta, akýsi pomník socialistického bauhausu.

Pomyselná vstupná brána do Bratislavy však pred svetovým šampionátom v ľadovom hokeji – rozpis zápasov nájdete tu – prešla menšou rekonštrukciou, ktorá stála približne 380 000 eur a aj keď treba pripustiť, že nová fasáda a drobná rekonštrukcia interiéru pôsobia o niečo sviežejšie, objekt má k reprezentatívnemu stavu ešte veľmi ďaleko.

Hovorca ŽSR Michal Lukáč po vynovení stanice zdôrazdnil, že pôvodná suma 2,8 milióna eur určená na komplexnú rekonštrukciu stanice zostáva nedotknutá.

Bratislavská hlavná stanica: Čo všetko sa rekonštruovalo?

Pribudlo nové svetelné označenie stanice, vyčistil sa vonkajší obklad a sklené plochy. Hĺbkového čistenia sa dočkali podlahy, obklady, schodiská, podchody aj všetky zábradlia. Odstránené boli všetky staré plagáty a polepy, a vyčistené boli aj podhľady pri pokladniach.

Vymenené boli svetlá a vymaľovali sa aj vykurovacie telesá. Pribudol grafický orientačný systém, piktogramy a smerové vodorovné značenie, ktoré by malo uľahčiť orientáciu všetkým návštevníkom.

Zdroj/Foto: markiza.sk, tvnoviny.sk, wikipedia