Bratislava v roku 1987 a dnes: Pri týchto záberoch vám bude súčasná kalamita na smiech!

V posledných dňoch zažila Bratislava “obrovskú” snehovú kalamitu. Spoje meškali, na cestách bolo množstvo havárií a doprava kolabovala… Ľudia hromžili, ako mohlo napadnúť toľko snehu a hromadne nadávali na cestárov, no ak sa obzrieme len zopár rokov do minulosti, musíme uznať, že súčasná kalamita je doslova na smiech!

 

Azda ako najhorošia, snehová, nočná mora sa do dejín Slovenska zapísal rok 1979, kedy sa z večera do rána teplota vzduchu ochladila o celých 30 stupňov, no pre Bratislavu bol bezkonkurenčne najnáročnejší rok 1987.

V našom hlavnom meste klesli teploty na nevýdaných mínus dvadsať stupňov celzia a ulice zasypala snehová nádielka až do výšky 100 centimetrov. Toho roku musela v uliciach Bratislavy dokonca zasahovať armáda, ktorá sneh odhŕňala za pomoci vojenskej techniky.

V súvislosti so sťažnosťami mnohých, dnešných Bratislavčanov sa facebooková stránka “Bratislava a jej premeny” rozhodla vytvoriť vtipné koláže kalamity z roku 1987 a tej dnešnej, a verte, že ten pohľad rozhodne stojí za to.

Bratislvská snehová kalamita roku 1987 vs. Bratislavská kalamita dnes:

Bratislava snehová kalamita 1987:

BONUS:

Zdroj/Foto: facebook – Bratislava a jej premeny,  KULTmagazin.sk, youtube