Parkovať v Bratislave bude luxus: Prečítajte si cenník nových poplatkov!

Primátor mesta Bratislava, Matúš Vallo sa rozhodol odštartovať revolúciu v prakovaní. Nová parkovacia politika by mala výrazne ovplyvniť pohyb aut v meste a zároveň prudko znížiť počet mimobratislavských aut, na ktorých denne do Bratislavy dochádzajú cezpolný pracujúci. To všetko by malo našemu hlavnému mestu výrazne uľaviť a v pláne je dokonca aj prvá lodná MHD – viac sa dočítate tu!

 

Večerník Bratislava na sociálnej sieti facebook zverejnil ceny parkovacích miest, podľa ktorého by mali Bratislavčenia zaplatiť až 299 eur za jedno auto, čo mnohých obyvateľov pobúrilo. Jednalo sa však o omyl a všetko uviedol na pravú mieru samotný primátor mesta Matúš Vallo.

Po mnohých rozhovoroch, analýzach, porovnaniach s inými mestami a diskusiách s poslancami a so starostami mestských častí predkladáme návrh parkovacej politiky, podľa ktorého bude rezidenčná karta pre prvé auto v domácnosti stáť 49 eur a pre druhé auto 150 eur za rok.

Táto karta zabezpečí rezidentom parkovanie vo svojej rezidenčnej zóne a zároveň im zabezpečí dve hodiny parkovania denne v ktorejkoľvek inej rezidenčnej zóne Bratislavy. Držiteľ karty získa k dispozícii aj 100 hodín voľného parkovania pre iné vozidlo vo vlastnej zóne, ktoré môže využiť napríklad pre rodinu, návštevu.

Zároveň má 2 hodiny denne parkovania v inej zóne, ktoré vie využiť, ak napríklad vezie dieťa do školy alebo na krúžky – uviedol na margo novej parkovacej politiky Vallo.

parkovaci cennik bratislava

Tieto riešenia budú pre mnohých nepochybne veľmi nepopulárne a na prvý pohľad diskriminujúce, no je nutné uvedomiť si, že Bratislava jednoducho nebola vystavaná pre tak veľký počet obyvateľov a také extrémne množstvo automobilov. Aj vďaka týmto opatreniam Bratislavčania v konečnom dôsledku získajú čistejšie životné prostredie, prázdnejšie cesty a celkovo väčšiu pohodu v meste.

Zdroj/Foto: facebook – Matúš Vallo, bratislava.sk, vecernik Bratislava, depositphotos.com