Arogantného pubertiaka, ktorý šikanoval a kradol zavreli medzi väzňov: Po chvíli bol z neho plačko!

Američania pred pár rokmi rozbehli zaujímavý program prostredníctvom ktorého sa snažia rýchlou cestou resocializovať mládež, ktorú zlákali “zlé chodníčky”. Mladí gangstri vo veku od 11 do 19 rokov sú na krátky čas zavretí medzi skutočných väzňov, pričom práve onen šokujúci zážitok by ich mal odradiť od opätovného páchania trestnej činnosti.

 

Liečba šokom sa ukázala byť mimoriadne úspešnou, čoho skvelým ilustračným príkladom sa stal aj hrdina dnešného videa, sotva 13 ročný chlapec menom Ethan. Ethan bol problémovým dieťaťom, ktoré prejavovalo značné známky agresivity, vzdor k autoritám a dokonca kradol peniaze vlastným starým rodičom.

Potom čo vstúpil do programu “Beyond Scared Straight” o deťoch, ktoré si svoje gangsterské správanie odpykávajú vo väzení sa však jeho pohľad na život diametrálne zmenil. Šokujúci zážitok z väzenia, kde na vlastnej koži okúsil väzenský režim a predovšetkým správanie skutočných gangstrov ho z neposlušnosti bleskurýchle vyliečil.

Nuž… možno by nebolo na škodu zaviesť pre nezvládateľné deti podobný program aj na Slovensku, kto vie, koľko hrdinov by sa rázom prebralo do reality… PS: Vo videu je možné zapnúť si české titulky, stačí kliknúť na nastavenia (ozubené koliesko v pravom rohu, veďla nápisu youtube)

Arogantného pubertiaka, ktorý šikanoval a kradol zavreli medzi väzňov:

Zdroj/Foto: youtube