Arcibiskup označil propagáciu Čaputovej za hriech: Čaputová reaguje na kritiku!

Hoci je podľa predvolebných prieskumov agentúr AKO či Focus práve Zuzana Čaputová najhorúcejším kandidátom na post hlavy nášho štátu, na jej hlavu sa neustále valí veľká vlna kritiky. Nedávno sa o jej kandidatúre počas kázne nelichotivo vyjadril aj arcibiskup Ján Orosch, ktorý propagáciu liberálnej kandidátky označil za hriech!

 

Žiaľ, musím povedať, že aj kňazi sa niekedy pridávajú k týmto ultra-liberálnym názorom. Postaviť sa v televízii a propagovať kandidátku, za takto ultraliberálnu stranu za prezidentku, je ťažkým hriechom – vyjadril sa arcibiskup Orosch priamo počas jednej zo svojich kázni.

Slová arcibiskupa však neostali bez odozvy a krátko po zverejnení nahrávky z kostola sa k celej veci vyjadrila aj samotná Zuzana Čaputová: Moja reakcia na slová trnavského arcibiskupa Jána Oroscha je rovnaká, ako na iné podobné vyjadrenia politikov.

Nechcem k tomu prispievať, a preto chcem skôr prehovoriť k ľuďom, aby sa nenechali rozdeľovať. Arogancii moci sa doposiaľ darilo len preto, že slušní ľudia boli rozdrobení.

Stojíme pred výzvou nespravodlivosti a na to je potrebný spoločenský konsenzus presahujúci názorové rozdiely. Chcem osloviť všetkých – Slovákov, Maďarov, Rusínov, Rómov, liberálov, konzervatívcov, veriacich aj neveriacich.

Celý príhovor trnavského arcibiskupa si môžete pozrieť v priloženom videu a mimochodom, ak by vás zaujímalo nedávno zverejnené majetkové priznanie a čo všetko Zuzana Čaputová vlastní, určite si prečítajte náš starší článo – článok nájdete tu!

Video – Arcibiskup Orosch o Zuzane Čaputovej :

Zdroj/Foto: hn.online.sk, facebook – Zuzana Čaputová, TvLux.sk, streamable.com