Aplikácia do mobilu vie vyzliecť akúkoľvek ženu: Autor ju po nátlaku musel stiahnuť!

Aplikácia zvaná DeepNude dokázala niečo, o čom milióny mužov po celom svete snívajú už stáročia. Pomocou pokročilej technológie dokázala vyzliecť akúkoľvek ženu a tak sa “röntgenové okuliare” na krátku chvíľu stali realitou. Morálny rozmer mobilnej aplkácie bol však na pováženie už od svojho vzniku a po silnom tlaku verejnosti sa ju jej tvorca rozhodol definitívne stiahnuť z trhu!

 

Programátor známy len pod pseudonymom Alberto vytvoril pomocu pokročilých počítačových programov aplikáciu do ktorej stačilo nahrať fotografiu ženy a tá vám po chvíli vygenerovala jej nahú fotku. Nejednalo sa samozrejme o skutočný röntgen, no fotografie napriek tomu pôsobili neuveriteľne hodnoverne.

Aplikácia je pritom extrémne sofistikovaná a čím viac pokožky žena na originálnej fotografii odhaľuje, tým vernejšiu deepfake nahú fotku dokáže nástroj vygenerovať.

Profesorka práva Danielle Citron z University of Maryland vyhlásila, že niektoré obete takýchto falošných fotiek nadobudli pocit, “akoby im už ich telá ani nepatrili” a pravdou je, že aplikácia mala skutočne potenciál poškodiť životy miliónov ľudií.

V bezplatnej verzii ste si mohli vygenerovať nahú fotku, na ktorej zostal veľký nápis FAKE, no v prémiovej verzii, ktorá stála približne 50 dolárov sa nápis stratil a tak ste mohli získať nahé fotografie prakticky akejkoľvek ženy bez jej súhlasu. Aplikácia na mužov nefugovala…

deepnude aplikacia

Záverom vás chceme upozorniť, aby ste sa danú apku nepokúšali nájsť na internete, autor ju totižto definitívne zmazal a drvivá väčšina stránok, ktorá tvrdí, že aplikáciou disponuje vás chce buď okradnúť alebo sa jedná o škodlivý vírus.

Zdroj/Foto: DeepNude, refresher.sk, youtube, depositphotos.com