Američania zložili poctu pre Zdena Cháru: Parádne video, plné rešpektu!

Pred časom sme priniesli špeciálne video na ktorom sme vám ukázali, ako Zdeno Chára (2,06 centimetrov, 42 rokov) rozdával v Amerike pred 22 rokmi svoje prvé bomby a dnes budeme meno slovenského obra skloňovať opäť!

 

Hoci sa Zdenovi získať Stanleyho pohár nepodarilo a jeho Boston vo večernom zápase proti St. Louis Blues podľahol 4:1, Američania zložili nášmu zadákovi obrovskú poctu. Televízia NBC pripravila pre Cháru nádherné video, plné oslavných slov, vyjadrujúce obrovský rešpekt pre bostonského kapitána.

Zdeno vraj už navždy ostane legendou Bostonu a sieň slávy na neho čaká rovnako, ako vyvesenie dresu s číslom 33 pod strop  bostonskej arény. Len pre zaujímavosť Zdeno je súčasťou tímu Boston Bruins od roku 2006, pričom práve s Bostonom sa mu podarilo vyhrať Stanley Cup v roku 2011.

Chára je okrem iného aj držiteľom rekordu najtvrdšej hokejovej strely z roku 2009, kedy jeho delovka dosiahla rýchlosť neuveriteľných 169, 7 kilometra v hodine! Prepísal ňou viac, ako 16 ročný rekord Ala Lafratea, ktorého najtvrdšia strela letela rýchlosťou 169, 3 Km/h.

Zdeno Chára pocta

Dosť bolo rečí, poďte si spoločne s nami vychutnať sľúbené video, ktoré vzniklo, ako pocta legendárnemu slovenskému obrancovi a súčasnému kapitánovi tímu Boston Bruins, Zdenovi Chárovi.

Zdeno Chára – pocta:

Zdroj/Foto: Twitter, youtube, wikipedia