Ako vyzeral farár Kuffa za mlada? Dlhovlasý mladík kňaza ničím nepripomínal!

Populárny farár Marián Kuffa sa počas tohto roka objavuje v médiách čoraz častejšie a tak sa niet čomu čudovať, že s priamou úmerovu rastie aj záujem o jeho osobu. Najnovšie sa na sociálnych sieťach objavila fotografia na ktorej dlhovlasý mladík pripomína súčasného kňaza azda len láskavým pohľadom, no na prvý pohľad by ste ho určite nespoznali!

 

Len včera sme vám priniesli článok s vysvetlením, prečo vlastne pápež František bozkával nohy vodcom sudánu (článok nájdete TU) a dnes sa oopäť vrátime do cirkevných radov. Farár Marián Kuffa je dobre známy vďaka svojej tvrdohlavej povahe a pomerne vyhradeným názorom za ktoré ho mnohí obdivujú, ale aj kritizujú.

V minulosti Kuffa ostro kritizoval slovenské školstvo, vyjadril sa k biskupovi, ktorý označil volenie Zuzany Čaputovej za hriech a dokonca sa tesne pred voľbami stretol aj s Marošom Šefčovičom.  Dnes však nebudeme rozoberať jeho politické presvedčenie, ale pozrieme sa na to, ako vyzeral za mlada.

Pre tých, ktorý by ste sa chceli o otcovi Mariánovi Kuffovi dozvedieť viac, prikladáme pod fotografiu z Kuffovej mladosti aj jeho krátku vizitku a zábery z azilového centra, ktoré sám vybudoval a stará sa v ňom o viac, ako 300 ľudí bez domova.

Kto je vlastne Marián Kuffa?

Marián Kuffa je kňazom v malej východnej obci Žákovce, kde prakticky sám vybudoval rozsiahle azilové centrum pre bezdomovcov, drogovo závislých, bývalých väzňov a dá by sa povedať, že pre každého, kto je v živote odkázaný na cudziu pomoc.

Na mieste kde kedysi stála malá rozpadnutá fara sa mu podarilo vystavať rozsiahly azilový komplex ku ktorému prináleží aj veľký statok, kde nájdete kone, kravy, zajace či hydinu. Kuffova fara v súčasnosti poskytuje domov približne tristo ľudom.

Hoci je pravdou, že farár pomerne často a ostro vystupuje proti modernej ideológií rodovej rovnosti a odmieta sa stotožniť s propagáciou homosexuality či feminizmu, na jeho fare paradoxne nájdete mnoho gayov, lesbičiek ale aj ľudí s rôznymi deviáciami.

Charizmatický kňaz na otázku prečo sa stará o ľudí, ktorých životný štýl tak ostro kritizuje vždy odpovedá rovnako: Nenávidím hriech, no milujem hriešnika.

Miarán Kuffa – dokument o fare v Žákovciach:

Zdroj/Foto: youtube, facebook