Aké sú PLATY slovenských farárov? Nebudete veriť vlastným očiam!

Premýšľali ste niekedy nad tým na koľko si príde taký bežný, slovenský farár či biskup? My sme si dnes pre vás pripravili krátky prehľad platov slovenských kňazov a verte, že budete poriadne prekvapení. Ak ste si totiž mysleli, že platy v svätej cirkvy z vás urobia boháča, tak je to presne naopak!

 

Priemerný kňaz zarobí mesačne 310, 64 eur v hrubom, čo teda znamená, že platy kňazov nedosahujú ani minimálnu mzdu, ktorá je v súčastnosti na Slovensku 480 eur. Je síce pravdou, že rokmi sa plat našich duchovných zvyšuje, no jeho strop sa zastaví na sume 788, 60 eur a aj to až po 30 odpracovaných rokoch. Pre porovnanie mníšky plat nemajú vôbec.

Ako vidíte vidina pekného zárobku mladých mužov do kňaškého rúcha rozhodne neláka a ak sa človek rozdhodne vydať touto cestou, musí byť o svojom rozhodnutí  na 100 % presvedčený… Cirkvi sú na Slovensku dotované štátom pričom poslanec Smeru-SD, Erik Tomáš nedávno navrhol, aby platy duchovných rástli rovnako, ako platy štátnych zamestnancov:

Na sociálnom výbore parlamentu som navrhol zvýšenie platov duchovných o 10 % od 1.1.2019. Myslím si, že je správne aby sa platy duchovných zvýšili o rovnaké percento ako platy štátnych a verejných zamestnancov. Výbor tento návrh schválil – uviedol na margo platu slovenských knazov Erik Tomáš.

kolko zarobi knaz, farar

Slovensky farár – plat

Zdroj/Foto: pluska.sk, flickr, depositphotos.com